10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde gazetecileri unutmadılar | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde gazetecileri unutmadılar

Bu haber 10 Ocak 2020 - 16:47 'de eklendi ve 6 kez görüntülendi.

 

 

Düzce Üniversitesi Akçakoca yerleşkesinde öğrenim gören Dernek üyesi üniversiteli gençler, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle basın ofisimize bir ziyaret gerçekleştirdiler. 

Siyasal Farkındalık ve Dayanışma Derneği Başkanı Enes Demirtaş ile dernek üye ve yöneticilerinden oluşan kalabalık bir grup, basın ofisimizi ziyaret edip Gazeteciler Günü’müzü kutladılar. 

Üniversitede belli dönemlerde ders veren İbrahim Bilgin’in de eşlik ettiği gençler, gazetecilere çiçek buketleri takdim ederken, içilen çaylar eşliğinde yapılan sohbette, ağırlıklı olarak üniversite ve kent işbirliği konuşuldu. 

Dernek Başkanı Demirtaş, Aralık ayında kurulan derneğin henüz yeni bir dernek olmasına rağmen etkinlikler yapmaya başladığını belirtirken, zamanla çeşitli kariyer ve farkındalık ziyaretleri ile konferans ve söyleşi benzeri etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi. 

Üniversite öğrencilerin ilçenin kamu idaresi, belediye ve STK’ları ile bütünleşik bir ilişkisinin olmasına özen gösterdiklerini kaydeden Başkan Demirtaş, bu sorumlulukla, ilçede yapılan tüm aktivitelerde kendi renkleriyle yer almak istediklerini söyledi. 

Yapılan keyifli sohbet, öğrencilerin basın mensuplarıyla çektirdikleri hatıra fotoğrafları ile son buldu.