10 SANIKLI DÜZCE DAVASINDA KARAR ÇIKTI | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

10 SANIKLI DÜZCE DAVASINDA KARAR ÇIKTI

Bu haber 23 Kasım 2017 - 18:58 'de eklendi ve 65 kez görüntülendi.

Düzce eski İl Jandarma Komutanı Bilal Güvenir’in de içinde bulunduğu ve tutuklu olarak yargılandığı “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma” suçlaması ile Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada karar çıktı.

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında göz altına alınan Düzce eski İl Jandarma Komutanı Albay Bilal Güvenir ile birlikte Hasan Uyanık, Yüksel Kahraman, Ali Yetkinelçi, Ömer Kaya, Süleyman Mumcu, Mahmut Yıldırım, Selim Baştürk, Ali Eke ve Suadiye Baştürk’ün “Terör Örgütüne Üye Olma” suçlaması ile Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ki davalarında karar çıktı.

Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde sanıkların FETÖ üyeliği ve bylock kullandıkları yönünde ki suçlamalar sanık avukatları ve sanıklar itiraz ettiler.

Yargılama sonunda Hasan Uyanık, Yüksel Kahraman, Ali Yetkinelçi, Ömer Kaya beraat etti.

Tutuklu sanıklardan Mahmut Yıldırım terör örgütü üyesi olmak ve bylock kullanmak suçlaması ile 7 yıl 6 ay kapis cezasına çarptırıldı ve tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Tutuklu sanık Selim Baştürk terör örgütü üyesi olma ve bylock kullanma suçlaması ile 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı ve tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Tutuklu sanık Ali Eker, etkin pişmanlık yasasından yararlanarak 5 yıl hapis cezası ile cezalandırıldı.

Tutuklu sanık Eski İl Jandarma Komutanı Bilal Güvenir, terör örgütü üyesi olmak suçlaması ile 5 yıl 22 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Cezaevinde  kaldığı süre göz önünde bulundurularak tahliyesine karar verildi.

Suadiye Baştürk’te 5 yıl 22 ay 15 gün hapis cezası ile cezalandırıldı