Bakan Faruk Çelik Açıkladı | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Bakan Faruk Çelik Açıkladı

Bu haber 18 Nisan 2017 - 15:46 'de eklendi ve 53 kez görüntülendi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, fındık fiyatlarıyla ilgili tekelci bir mantığın üreticileri mağdur ettiğini belirterek, “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) bünyesinde önümüzdeki hafta fındık alımını gerçekleştireceğiz” dedi.

Bakan Çelik, Şanlıurfa Evren Sanayi Sitesi’ndeki ziyaretlerinin ardından fındık fiyatlarıyla ilgili soruları yanıtladı. Fındık fiyatlarıyla ilgili maalesef tekelci bir mantığın üreticileri mağdur ettiğini dile getiren Çelik, şunları kaydetti: “Bundan dolayı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak TMO bünyesinde önümüzdeki hafta fındık alımını gerçekleştireceğimizi buradan ifade ediyorum.

Üreticinin alın teriyle, üreticinin emeğiyle uğraşanlara bu anlamda gerekli cevabı vermiş olacağız. Fındığın hak ettiği değeri alacağı şekilde, üreticimizi memnun kılacak şekilde piyasada olacağımızı herkesin bilmesini istiyorum. Üreticilerimiz rahat olsunlar. Hükümetimiz, devletimiz her konuda olduğu gibi fındık konusunda da üreticimizin yanındadır.”