12 milyona mal olacak… 6 ayda bitecek. | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

12 milyona mal olacak… 6 ayda bitecek.

Bu haber 29 Aralık 2019 - 12:38 'de eklendi ve 11 kez görüntülendi.

 

 

TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun Akçakoca’ya yapım sözünü verdiği eğitim kurumu binasında sona gelindi. İnşaat yeni yılla birlikte başlayacak.

Yapılacak olan eğitim kurumu, deprem dayanıklılık testini geçemediği için geçtiğimiz aylarda yıkımı yapılan Süha Güven MTA lisesinin olduğu araziye yapılacak. 

Konuyla ilgili olarak gazetemize bir açıklama yapan ATSO (Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası) Başkanı Mehmet Nazım Pazvant, teknik sürecin sona erdiğini, arazinin mülkiyetiyle ilgili olarak ortaya çıkan bazı pürüzlerin Vali beyin katkılarıyla da giderildiğini ve mevcut araziye 24 derslikli bir eğitim kurumu yapılacağını söyledi. 

Başkan Pazvant, Halk Eğitim ve Mesleki Eğitim merkezi olarak kullanılması düşünülen binanın çok modern, içinde toplantı salonlarının yer aldığı, 12 civarında sanat atölyesinin olduğu bir Kültür ve Gençlik Merkezine dönüştürüleceğini söyledi.

”TOBB ile ilgili bir sıkıntı yok, zaten yönetim kurulunda onaylanmış bir projeydi” ifadelerini kullanan başkan Pazvant, 11 milyon 700 bin liraya mal olacak olan okul yapımının 6 ay içinde tamamlanarak teslim edileceğini söyledi. 

.