15 TEMMUZ ŞEHİTLER PARKI'NDA SON ÇALIŞMALAR | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

15 TEMMUZ ŞEHİTLER PARKI’NDA SON ÇALIŞMALAR

Bu haber 08 Kasım 2018 - 12:33 'de eklendi ve 74 kez görüntülendi.

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’nin, belediye yetkilileri ve basın mensuplarıyla birlikte incelemeye çıktığı çalışma alanlarından ikincisi 15 Temmuz Değirmenağzı Şehitler Parkı alanı oldu.

Burada yürütülen çalışmaların bitme noktasına geldiğini belirten Başkan Yemenici, projenin gecikmesinin nedeninin olarak işi yüklenen firmanın iflası ve terkinden kaynaklandığını ifade etti.

Yemenici ayrıca toplamda 14 milyon liraya mâl olan projede yüklenici firmanın nedeni olan maddi kaybın ise kendilerinden tahsil edileceğini, bunun için daha önceden başlatılan yasal sürecin devam ettiğini söyledi.

Yemenici konuşmasının devamında şu açıklamaları yaptı:

”Şu anda ikinci ihale ile birlikte proje maliyeti 14 milyonun biraz üzerine çıktı. Tabii yüzde yirmi artışları da kullanarak söylüyorum bu rakamı. İşi gecikmesine neden olan yüklenici firma için 1 milyon civarında bir rakamsal değeri şu anda icraya koyduk. Onu 2 ortaklı İlk yüklenici firmadan alacağız. İkisine de rücu etmiş durumdayız. Onunla ilgili hukuki süreç devam ediyor. O parayı alacağız.”

”Çok kısa zaman içerisinde burayı bitireceğiz. Tamamı bitmek üzere. Bir kısım çevre düzenlemesi kaldı. Belediyenin bu iş gecikmesinden dolayı ya da ikinci ihale yapılmasından ötürü bir hak kaybı ya da rakamsal anlamda bir mağduriyeti söz konusu değil. Tek mağduriyetimiz işlerin biraz gecikmesi oldu.”

”Vatandaşlarımızın burayı söz verilen zamanda kullanamaması bir mağduriyet olabilir ama inşallah çok kısa zaman içerisinde, Aralık – Ocak gibi açılış kurdelesini keseceğiz.”

”Haftanın 3 günü tüm teknik ekibimiz buraya geliyor. Başkan yardımcımızın öncülüğünde burada oluyorlar. Diğer arkadaşlarımız zaten gece – gündüz buradan hiç ayrılmıyorlar. Hızlı bir şekilde 15 Temmuz Şehitler parkına bitirmeye çalışıyoruz.”