2 BİN SAYFALIK DOSYA ERDOĞAN'IN ÖNÜNDE | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

2 BİN SAYFALIK DOSYA ERDOĞAN’IN ÖNÜNDE

Bu haber 07 Ağustos 2018 - 11:54 'de eklendi ve 81 kez görüntülendi.

24 Haziran seçimlerinde Düzce gibi oy kaybı yaşanan illerde oy kaybının nedenleriyle ilgili hazırlanan 2 bin sayfalık dosya Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletildi.

24 Haziran’da yapılan cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinde yaşanan oy kaybına ilişkin olarak AK Parti’liler tarafından hazırlanan 2 bin sayfalık raporun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacağı öğrenildi.

Başta Düzce gibi oy kaybının yaşandığı iller dosyada yer alırken raporda Türkiye çapında oy kaybının nelerden kaynaklandığı da raporda yer alıyor.

Raporda ayrıca 4 başlıktan oluşan maddelerin ön plana çıktığı da belirtiliyor. Hazırlanan 2 bin sayfalık raporda ayrıca belediye başkanlarının uygulamaları, imar kararları, vaatlerin yerine getirilmemesi, yerel sorunların çözülmemesi ve rantla ilgili şikayetlerin oy kaybında önemli neden olduğu belirlendi.

Oy kaybıyla ilgili yapılan saptamada öne çıkan diğer bir sorun olarak da Düzce gibi bazı illerdeki aday belirlemede yaşanan sıkıntılar gösterildi.

Bir ilçeden birkaç kişinin aday gösterilmesine karşın, bir başka ilçenin temsil edilmemesi, yerelde tepki çeken bazı isimlerin listeye konulması, erken seçim kararı nedeniyle partinin adaylar konusunda yaptığı çapraz araştırmayı tamamlayamaması, kısa sürede yapılan listelerin, illere ilişkin dengeleri yansıtmaması da diğer önemli faktörler arasında yer aldı.