23 Nisan Kutlama Programı Kapalı Spor Salonunda Yapıldı | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

23 Nisan Kutlama Programı Kapalı Spor Salonunda Yapıldı

Bu haber 23 Nisan 2017 - 13:46 'de eklendi ve 70 kez görüntülendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının Akçakoca’da yapılan 97. Yıldönümü kutlama programı, yağmur yağması nedeniyle Stadyumda yapılmak yerine Akçakoca kapalı spor salonunda yapıldı.

Saat 10.00’da başlayan kutlama programına İlçe Kaymakamı Yasin Öztürk, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, İGM Üyesi Ayfer Yılmaz, CHP İlçe Başkanı Turan Güler ve ilçe protokolünden bazı isimler katıldı.

Çok sayıda vatandaşın katıldığı kutlama etkinlikleri, saat 12.30’ a kadar sürerken, aşırı kalabalık olan salon izleyicileri almayınca çok sayıda öğrenci velisi programı tribünler yerine salonda izledi.

23 Nisan’ın 97. Yıldönümü kutlama programının sunuculuğunu Esentepe Ortaokulu sınıf öğretmenlerinden Anıl Çakar ve Hamiyet Sevil Ortaokulu Türkçe öğretmenlerinden Nesrin Bıyıklı Yıldız yaptı.

Açılış konuşmasının ardından Kaymakam Öztürk ve Belediye Başkanı Yemenici birlikte salonun dört bir yanını turlayarak halkın bayramını kutladılar.

Kutlama programının anlam ve önemine dair konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer yaptı. Müdür Ezer, konukları selamlayarak başladığı konuşmasında Cumhuriyetin önemi ve 23 Nisan’ın çocuklara hediye edilmesinin manevi önemini anlattı.

Müdür Ömer Ezer’in konuşmasını tamamlamasından sonra, Gönül Yavuz İlköğretim Okulu öğrencileri Giresun Karşılaması Roman Dans Potporisini oynadı.

Atatürk İlkokulu öğrencisi Melisa Bakış’ın yaptığı 23 Nisan konuşmasından sonra ise Mustafa Açıkalın Ortaokulu bando takımı bir gösteri yaptı.

Daha sonra Atatürk Ortaokul öğrencilerinin Trabzon yöresi halkoyunu oynamasının ardından, 23 Nisan ile ilgili önceki günlerde düzenlenmiş olan şiir, resim, kompozisyon yarşmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri İlçe Kaymakamı Yasin Öztürk tarafından verildi.

Şiir yarışmasında birinci olan İmam hatip ortaokulu öğrencisi Aybüke Ören’in şiirini okumasından sonra Mustafa Açıkalın jimnastik grubunun gösterisi izlendi.

Ardından okullar arasında halat çekme, ağızda yumurta taşıyarak koşma, çuval yarışı gibi yarışlar yapıldı, dereceye giren yarışmacılara ödülleri verildikten sonra Esentepe Ortaokulu öğrencilerinin Trabzon yöresi halkoyunu izlendi.

Yarışmalarda ikincilik elde edenlere ödülleri Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici tarafından verilirken, üçüncülük elde eden yarışmacılara ödüllerini İlçe Emniyet Müdürü Levent Kürşat Aykaç verdi.

Kutlama programı bu etkinliklerle sona ererken, programın sonunda İlçe Protokolü eğitim camiasının temsilcileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.