3 gündür çatıda mahsur kalan kedi ihmallerin kurbanı oldu | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

3 gündür çatıda mahsur kalan kedi ihmallerin kurbanı oldu

Bu haber 01 Eylül 2020 - 14:15 'de eklendi ve 2.458 kez görüntülendi.

Akçakoca Hacıyusuflar mahallesi Hüsnü Gonca caddesi Lale Bahçe Bloklarındaki bir binanın çatısında 3 gündür mahsur kalan bir kedi, yetkililerin bir çözüm üretmemesi nedeniyle atlamayı seçerek hayatından oldu.

Bazı hayvanseverlerin itfaiyeyi aramalarına rağmen ‘şu an aracımız yok’ ya da ‘merdivenimiz kısa’ cevapları aldıkları öğrenilirken, 3 gündür kurtarılmayı bekleyen kedinin en son atlamayı seçerek kendini boşluğa bıraktığı görüntü ise yürekleri sızlattı.

Dohaycan derneği yetkililerinden Nermin Alpay, 20 senedir bitmeyen bir inşaatın çatısında kedinin 3 gündür mahsur kaldığını belirtirken, itfaiyeyi aradıklarında kendilerine ‘itfaiye şu anda Ayazlı’da su dağıtıyor’ cevabı verildiğini söyledi.

İtfaiyenin su dağıtım işi bittikten sonra olay yerine gideceğini de kaydeden Alpay, arkadaşlarının belediye başkanı Okan Yanmaz ve başkan yardımcısı Şenol Yazgan’a ulaştıklarını fakat buna rağmen geç kalındığını sözlerine ekledi.

Çatıda mahsur kalan kedinin kurtulmak ümidiyle kendini boşluğa bıraktığı videoda, olayı gören vatandaşların çığlıklarına rağmen atlamayı tercih eden kedinin, düştüğü yerde hayatını kaybettiği görüldü.

 

 

 

 

 

 

.

 

 

konya medyum