4-6 Yaş Grubu Kur'an Kursu Hizmete Girdi | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu Hizmete Girdi

Bu haber 08 Aralık 2017 - 12:30 'de eklendi ve 71 kez görüntülendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan “Okul Öncesi Din Eğitimi Projesi” çerçevesinde,  Ethem Sarıoğlu 4-6 yaş grubu Kur’an Kursumuz eğitim öğretime açıldı. 

Mülkiyeti Türkiye Diyanet Vakfına ait Yeni Mahallede Birlik Camii yanında Merkez Kur’an Kursunun alt katında bulunan boş mekâna, Akçakoca eşrafından Hikmet Sarıoğlu ve çocukları Esat ve Erda Sarıoğlu tarafından gerekli tadilat ve tefrişat yapılarak iki derslikli, bir oyun salonu, mutfak ve yönetici odası bulunan kursumuz 2017-2018 eğitim öğretim döneminde 30 öğrenciyle eğitime başladı.

Ethem Sarıoğlu 4-6 Yaş Kur’an Kursunu ziyaret eden İlçe Müftümüz Mehmet Taşcı yaptığı değerlendirme de; ‘’İlçe merkezinde Merkez Camii müştemilatında üç yıldır hizmet veren 4-6 yaş grubu bir Kur’an Kursumuz vardı ancak nüfusu 25000 olan bir İlçe için yeterli değildi. Vatandaşlarımızın çok yoğun talebi doğrultusunda ikinci bir 4-6 yaş gurubu Kur’an Kursunu faaliyete geçirmiş olmanın mutluluğu içerisindeyiz.”

”Kursumuzda iki Kur’an Kursu Öğreticimiz iki sınıfta yaklaşık 30 öğrenciye eğitim veriyor. Burada minik yavrularımıza, Diyanet İşleri Başkanlığının hazırladığı müfredat çerçevesinde; Kur’an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler öğretilecek ve çocukların manevi gelişiminde etkili olan değerler eğitimi verilmektedir”

”Bu sayede çocuklarımız küçük yaşlarda Kuran-ı Kerim okumayı, İslam’ın temel prensiplerini ve bir Müslümanın nasıl yaşaması gerektiğini uygulamalı olarak öğrenecekler. Bu yavrularımızın dinine diyanetine, vatanına, milletine, anne ve babalarına hayırlı birer evlat olarak yetişmesini Rabbimden temenni ediyorum’’ dedi.

Ayrıca İlçe Müftümüz Mehmet Taşcı, Ethem Sarıoğlu Kur’an Kursunun açılmasına vesile olan hayırseverler Hikmet, Esat ve Erda Sarıoğlu’na özellikle şükranlarını sundu.