6 BİN KURSİYERİN GÖZ NURU GÖRÜCÜYE ÇIKTI | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

6 BİN KURSİYERİN GÖZ NURU GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Bu haber 20 Haziran 2018 - 14:04 'de eklendi ve 62 kez görüntülendi.

Akçakoca Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından yıl sonu sergisi açıldı. Saat 11.00’de Belediye nikâh salonunda açılışı yapılan sergiye katılım oldukça yüksek olurken, geleneksel el sanatları ürünleri sergisi iki gün boyunca açık kalacak.

İlçe Halk Eğitim Merkezi müdürlüğü bünyesinde düzenlenen kurslara devam eden kursiyerlerin 2017-2018 dönemine ait çalışmalarını içeren serginin açılışına Kaymakam Yasin Öztürk, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ve eşi Nilay Koyuncu Yemenici, İGM Başkanı Ayfer Yılmaz, Kaymakamlık ve Belediyenin birim amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Sergi açılışında saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Yalılı konuklara hitaben bir konuşma yaptı.

Yalılı, Halk Eğitim Merkezi olarak temel hedeflerinin yaş, cinsiyet, eğitim durumu fark edilmeksizin bireylerin eğitiminin yaşam boyu devam etmesini sağlamak olduğunu söyledi.

 

8 ay gibi kısa bir sürede Halk eğitim merkezi olarak 112 farklı alanda, 302 kursta toplam 6.224 kursiyere eğitim verdiklerini söyleyen Müdür Hasan Yalılı, bir önceki yıla göre kurslara katılım oranının Türkiye ortalamasının 3 katından, Avrupa ortalamasının ise 2 katından daha fazla olduğunu söyledi.

2016 yılında 4 bin 264 kursiyerin yer aldığı kurslara 2017 yılında katılanların sayısının 4 bin 968’e yükseldiğini de sözlerine ekleyen Müdür Yalılı, 2018 yılında ise bu sayıda adeta bir patlama olduğunu ve kursiyer sayısının 6 bin 224 kişiye çıktığını söyledi.

 

Müdür Hasan Yalılı’nın konuşmasının ardından birlikte kurdele kesimine geçildi.

Kesilen açılış kurdelesinin ardından, Protokol heyeti tüm sergi stantlarını tek tek dolaşarak çalışmalarla ilgili bilgiler aldılar.

 

Kaymakam Yasin Öztürk ve beraberindeki heyet, iki saate yakın bir süre sergiyi gezerlerken, Halk Eğitim Merkezi’nin sene sonu sergisinin 2 gün boyunca ve geç saatlere kadar açık kalacağı ifade edildi.