65 Yaş Üstünün Düğünlere Gitmesi Yasaklandı | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

65 Yaş Üstünün Düğünlere Gitmesi Yasaklandı

Bu haber 15 Ağustos 2020 - 9:14 'de eklendi ve 2.510 kez görüntülendi.

Düzce’de gelin ve damadın, birinci derece yakını olmayan 65 yaş üstü akraba ve dostlarının düğünlere katılması Düzce İl Olağanüstü Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararıyla yasaklandı. Ayrıca alınan karar gereği Düğünler 3 saatten 2.5 saate düşürüldü.

Düzce İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu olağanüstü toplanarak yeni kararlar aldı. Alınan kararlara göre, salgının kalabalık ortamlardaki hızlı yayılımı göz önünde bulundurularak köylerde ve sokaklarda yapılan düğün, nişan, sünnet düğünü gibi etkinlikler aynı gün içerisinde 11.00 ila 23.00 arasında en fazla 3 saatten, 2.5 saate düşürüldü.

Bu aktivitelerde ve etkinliklerde dağıtılacak yemek ve ikramlar ise sosyal mesafe korunarak yapılacak ve servisler Sağlık Bakanlığı salgın yöntim ve çalışma rehberine uygun şekilde yapılacak.

  65 üstüne yasak geldi 

Düzce İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun olağanüstü toplantısı sonrasında Düzce’de gelin ve damadın amca, dayı, teyze ve halaları hariç 65 yaş üstü kişiler düğünlere katılması yasaklandı. Düğün salonlarında birinci derecede akraba olmayan 65 yaş üstü kişi tespit edilirse Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. maddesi gereğince 3 bin 150 lira idari para cezası kesilecek.

  Bilardo salonları açılıyor

Alınan kararlar çerçevesinde Düzce’de bilardo salonları ile işletmesinde bilardo masası olan firmalar 13 Ağustos itibari ile açılabilecek. Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı tedbirler ve bilardo salonlarında alınması gereken önlemler alınmadan bilardolar açılamayacak.

Düzce’de bilardo salonları ise haftada en az bir kez olmak şartı ile ilgili kurumlar tarafından denetlenecek.

 

 

 

 

.