Akçakoca Fen Lisesi Yeni Dönemde Eğitime Başlayacak | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Akçakoca Fen Lisesi Yeni Dönemde Eğitime Başlayacak

Bu haber 24 Mart 2017 - 9:00 'de eklendi ve 84 kez görüntülendi.

Akçakoca Fen Lisesi yeni eğitim yılında eğitime başlayacağı bildirildi.

Aralık ayında Akçakoca’da yaptığı inceleme sonrası 2017-2018 eğitim öğretim döneminde Fen Lisesinin eğitime başlayacağını söyleyen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün müjdesi gerçek oluyor.

İLK YIL 60 ÖĞRENCİ ALINACAK

Milli Eğitim kaynaklarından edinilen son dakika bilgisine göre,  Bakan Özlü’nün talimatı ile harekete geçen Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bakanlığa yazdı talep yazı onaylanarak yürürlüğe girdiği açıklandı. Buna göre 2017 – 2018 eğitim öğretim yılında Akçakoca Fen Lisesi’nin 60 öğrenci ile eğitime başlayacağı bildirildi.

FEN LİSESİ GEÇİCİ OLARAK BARBAROS ANADOLU’DA OLACAK

Akçakoca’daki mevcut okulların fiziki şartlarını araştıran bakanlık, Fen lisesi için  yeni bir okul yapılana kadar son dakika değişikliği olmaz ise Barbaros Anadolu Lisesinde boşalan sınıflara 60 öğrenci alınacağı belirtildi.

Barbaros Anadolu Artık Öğrenci Almayacak

Milli Eğitim kaynakları Barbaros Anadolu Lisesine artık öğrenci alınmayacağını ifade ederken, yeni bir okul yapılana kadar her yıl kademeli olarak Fen Lisesine kayıt yaptıracak yeni öğrencilerin Barbaros Anadolu lisesinde eğitime devam edecekleri bildirildi.

Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencileri okullarına geri dönecek

Devam eden içinde bulunuduğumuz eğitim yılının başında  okullarını İmam Hatip’e kaptıran Sosyal Bilimler lisesi öğrencileri için yer arayışını tamamlandığı bilgisine ulaşılırken, sosyal bilimler lisesi öğrencilerinin  yeni eğitim yılında Çukur tarladaki eski okullarına geri dönebilecekleri bilgisi verildi.