95 YAŞINDAKİ AYŞE TEYZENİN ELİ-KOLU OLDULAR | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

95 YAŞINDAKİ AYŞE TEYZENİN ELİ-KOLU OLDULAR

Bu haber 01 Haziran 2018 - 17:04 'de eklendi ve 88 kez görüntülendi.

Akçakoca Süha Güven Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri oldukça duyarlı bir davranışa imza attılar. 

Okul öğrencileri, okulun bulunduğu mahallede yaşayan 95 yaşındaki Ayşe teyzeyi evinde ziyaret ederek, günlük ev temizliği ile şeker – tansiyon gibi sağlık kontrollerini yaptılar. 

Okul yönetimi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Projenin amacı; meslek liselerinde öğrenim gören öğrencilerin; öğretmenleri ile birlikte okulun bulunduğu mahallede, ilçede veya il içinde tespit edilen belirli sayıda ihtiyaç sahibi durumdaki kişilerin evlerinde küçük bakım ve onarım yapılması, evlerinde bulunan kullanılmayan veya eskimiş durumda olan eşyaların tamir ya da küçük onarımının yapılması; ihtiyaç sahibi kişilerin hayatlarını kolaylaştıracak konularda bilgi verilmesi ya da bu kişilere yardım edilmesi, onları sevindirecek, mutlu edecek maddi ve manevi dokunuşların imkanlar dahilinde gerçekleştirilmesidir.

 

Proje kapsamında okulun bulunduğu Ayazlı Mahallesi Muhtarı Çetin Çakmak ile toplantı yapılmış, mahallede bulunan ihtiyaç sahibi durumdaki kişiler tespit edilmiştir.

Mahallede yaşayan 95 yaşındaki Ayşe Teyze evinde ziyaret edilmiş ve yapılan ziyarette evin günlük bakım ihtiyacına destek olunmuştur.

 Haber: İbrahim Çakmak