Bakan Özlü Akçakoca Mitinginde Halka Seslendi | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Bakan Özlü Akçakoca Mitinginde Halka Seslendi

Bu haber 04 Nisan 2017 - 8:07 'de eklendi ve 75 kez görüntülendi.

BAKAN ÖZLÜ AKÇAKOCA’DA

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Partisinin Akçakoca İlçe Başkanlığı’nca Akçakoca Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuşma yaptı.

Bakan Özlü’nin mitingine katılımın fazlaca olmadığı dikkat çekerken, Özlü ilçe halkının bugüne dek duyduğu vaatlerden farklı şeyler de söylemedi. Birçok projenin devam ettiğini ve bitirileceğini ifade eden Özlü, CHP seçmeninden de EVET yönünde oy kullanmalarını istedi.

 Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Anayasa Değişikliği’ndeki 18 maddenin anayasada ‘Hükümet Etme’ değişikliği getirdiğini belirterek şöyle konuştu:”Bundan sonraki dönemde hükümet etme sistemi farklı olacak. Biz AK Parti olarak hükümet daha hızlı çalışsın, bugüne kadar ne yaptıysak daha büyük, güzel işler yapalım. Türkiye’yi daha hızlı kalkındıralım, büyütelim istiyoruz. Bu devletin hantal yapısı, yavaş işleyen sistemini değiştirelim, daha büyük işler yapalım diye yetki istiyoruz. Aziz milletimize ‘Biz daha hızlı çalışalım, daha büyük işler yapalım’  diyoruz. Bunun için yetki istiyoruz. İşin özü budur. Hızlı çalışmak ve daha büyük işler yapmak isteyen, daha fazla yol, köprü, liman, hava alanı yapmak isteyen bir kadro var. Bu işleri yapmak için yetki istiyoruz.”
“Referandum Türkiye’yi büyütmek, kalkındırmak ve devletin daha hızlı çalışmasını sağlamak isteyenlerle ‘Bu sistem çok iyi, her şey yolunda, aman sesinizi çıkartmayın, kenarda oturun diyenler arasında geçecek.” diyen Özlü, “Türkiye daha da büyüsün, gelişsin istiyorsak ‘evet oyu kullanacağız. ‘Türkiye yerinde saysın Türkiye olduğu gibi kalsın ‘hayır’ oyu kullanacağız.” dedi.’Yetkiyi verdik’ diye bağıran vatandaşlara karşı, “Teşekkür ediyorum, sağolun, Allah razı olsun. Yetki milletin, patron millet” diye karşılık verdi.
Bakan Özlü Konuşmasına şöyle devam etti:

” AK Parti dışında diğer partilere gönül ve oy vermiş kardeşlerime seslenmek istiyorum. Daha önce CHP’ye oy veren kardeşlerimden, bu referandumda ‘evet’ oyu vermelerini istiyorum. bizim siyesi görüşlerimiz farklı olabilir. Farklı siyasi partilere mensup olabiliriz ama bu siyasi parti meselesi değil. Bu Türkiye’nin ve Türkiye’nin geleceğinin meselesidir. Ben, Türkiye’nin, Akçakoca’nın ve Düzce’nin iyiliği için daha önce CHP’ye oy vermiş kardeşlerimizden bu referandumda ‘evet’ kullanmalarını istiyorum.”

16 Nisan’da vereceğim oylar bir kişi için değil. Bir insan için oy vermiyoruz. Bir sisteme, Türkiye’nin geleceğine oy veriyoruz. Dolayısıyla 2019’da veya başka bir seçimde kime oy verirsek verelim ama bu referandumda ‘evet’ oyu kullanalım. Bunu Akçakoca’da CHP’ye oy veren kardeşlerimden istiyorum, talep ediyorum. Düzce’yi Türkiye’nin gündemine taşımak başka türlü olmaz. Bizim amacımız Düzce’yi Türkiye’nin gündemine taşımaktır, Düzce’den kuvvetli bir ‘evet’ oyu çıkarmaktır. Düzce’yi Türkiye birincisi yapmak istiyoruz.