Abanoz: Kira geliri olan tüm satışlara CHP olarak ret oyu veriyoruz | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Abanoz: Kira geliri olan tüm satışlara CHP olarak ret oyu veriyoruz

Bu haber 28 Haziran 2020 - 14:49 'de eklendi ve 3.858 kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Akçakoca ilçe başkanı Tuğrul Abanoz, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Belediye’nin yaptığı bir takım satış ihalelerini sorguladı.

Bir kısım satış işleminin ihale yapılmadan gerçekleştiğini kaydeden Abanoz, bazı satış işlemlerinin değerinin altında gerçekleştiğini söyledi.

Abanoz ayrıca, bazı satış ihalelerinin yargısal sürece taşındığını da sözlerine ekledi.

Abanoz’un yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde:

”Biliyorsunuz geçmiş dönemde de ihalelerle ilgili bir açıklamamız mevcuttu. Bu açıklamada ihalelerin şeffaf olmadığı konusunda sorularımız olmuştu. fakat biz isterdik ki belediye başkanımızın toparlayıcı olmasını, bütün ilçe başkanlarını bir araya toplayıp bu konular hakkında bilgi vermesini isterdik. Ama kendisiyle birebir konuşmama rağmen hala daha o ciddiyeti göremedik.

Zaten kendisinin gelmesiyle beraber ilçede ilçe başkanları arasında bir kopukluk olmuş. Önceden bir toplantılar vardı o artık bu toplantılarda son bulmuş durumda.

İsterseniz ihaleleri kısaca bir hatırlayalım unuttuğumuzu zannetmesinler. Biz akaryakıt istasyonu ile girmiştik. Akaryakıt istasyonu ile İlgili yasal süreç devam etmektedir. Muhtemelen yakında da yürütmeyi durdurma kararı alacaktır.

Akaryakıt istasyonu 3.930.000 TL gibi bir parayla ihale edildiği söyleniyor. Fakat bu ihale şartları oluşturulmadığını da bir kez daha buradan söylemek istiyorum.

Cami altındaki dükkanlar 15 dükkanın satışı yapıldı. 8 tanesini Sevinç ticarete ihale yapılmadan satış gerçekleştirildi. Bu cami altından toplamda 1.960.000 tl olarak bize bilgi verildi.

Biliyorsunuz hayvan pazarı dediğimiz bir mevki var 2, 5 dönüm bir arazi var burasıda Akafon mebran sistemleri adında bir işletmeye verildi. Burası bu arazi konut arazisiyken sanayi arazisine çevrildi. Ve 250 TL’ye satıldı.

Biliyorsunuz kale yolunda Belediyenin birer dönüm parselleri var. Bu parseller de 600.000 TL karşılığında önceden Balcılar Beton’a beton karşılığında verilen bir yer var, daha kıymetli bir yeri 375 bin  TL’ye Akçakoca’nın bilinen kişilerinden esnafa 375 bin TL ye verildigini söylüyorlar. Bunun da gerçek bedelinin olmadığını, zaten 600 milyar beton karşılığı verilen yerle birbirini karşılamadığı apaçık ortadadır.

Belediyenin gayrimenkul satışlarından toplam 6 milyon 649 bin lira bir gelir elde edilmiştir. Kesinlikle şöyle algılanmasın; Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz bütün satışlara mecliste ret oy veriyoruz. Hiçbir taşınmaza bir bedel belirlemiyoruz. Büz bütün satışlara belediyenin belediyeyi akar sağlayan kira geliri olan bütün satışlara ilçe başkanlığı olarak ret oyu veriyoruz. Bunu bütün Akçakocalıların bilmesini istiyoruz.

15 Temmuz Şehitler Parkı’nda bir çalışma yapıldı. Selden sonra buraya revizyon yapılırken yine buraya bir kereste ihtiyacı olduğu, bu ihtiyacı gidermek için Akçakocalı bir esnaf arkadaşımızdan da birinci kalite ağaç istenip yerine ikinci kalite ağaç kullanıldığı konusunda söylentiler var. Bu aradaki farkı da artık bir yere kullandıkları konusunda söylenti var. Bunun da gerçekliği hakkında bir karşı cevap bekliyoruz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

.