ADAYLIK YARIŞINDA İKİNCİ AŞAMA | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

ADAYLIK YARIŞINDA İKİNCİ AŞAMA

Bu haber 06 Mayıs 2018 - 18:03 'de eklendi ve 74 kez görüntülendi.

Hafta sonu AK Parti Düzce İl Başkanlığınca yapılan ve milletvekilliği adaylarının belirlenmesinde önemli bir basamak olan temayül yoklamalarının ardından aday adayları şimdi de genel merkezde kurulan komisyonda mülakata alınacak. Bu mülakatlarda aday adayları ile görüşülerek ön eleme yapılacak.

AK Parti’de milletvekili adaylarını belirleme süreci kapsamında hafta sonu 81 ilde yapılan temayül yoklamalarının ardından önemli bir eşik olan mülakat sürecine geçildi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki üst komisyon ve onun altında oluşturulan 14 komisyonda milletvekili aday adayları mülakata alınacak.

Yarın itibariyle Düzce ile başlanıldığı öğrenilen mülakatlara Düzce’den milletvekili olmak isteyen 51 aday adayı isimlerinin alfabetik sıralamasına göre girecek.

Saat 10.00’da başlayan mülakatlar 16.00 itibariyle sona erecek.

Mülakatlar nasıl olacak

AK Parti’de 14 genel başkan yardımcısının başkanlığında kurulacak komisyonlarda aday adaylarıyla görüşülerek, ön eleme yapılacak.

Komisyonlarda bakanlar, milletvekilleri, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyeleri, kadın ve gençlik kolları başkan yardımcıları, teşkilat başkan yardımcıları, eski bakan ve milletvekilleri yer alacak.

Ardından belirlenen isimler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığındaki üst komisyona sunulacak.

Erdoğan başkanlığındaki üst komisyon, çalışmalarını tamamladıktan sonra milletvekili adayları listesi en geç 21 Mayıs’ta Yüksek Seçim Kuruluna teslim edilecek.