Afetzede KOBİ'lerin para alması için Akçakoca'da hizmet veriyorlar | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Afetzede KOBİ’lerin para alması için Akçakoca’da hizmet veriyorlar

Bu haber 27 Eylül 2019 - 12:32 'de eklendi ve 62 kez görüntülendi.

KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) Düzce İl Müdürlüğü, 18 Temmuz’da Akçakoca’yı derinden sarsan sel afetinden etkilenen KOBİ’lerin faizsiz kredi desteğinden daha kolay faydalanabilmeleri için Akçakoca’da hizmet masası kurdu.

Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası binasında kurulan KOSGEB hizmet masası ile afetzede KOBİ’lerin işleri kolaylaştırılırken, yapılan açıklamada başvuruların 30 Kasım 2019 itibariyle son bulacağı, afetzede KOBİ yöneticilerinin bu süre içerisinde başvurularını yapmaları istendi.

Afetzede KOBİ’ler için 100 bin liraya kadar bir yıl ödemesiz ve faizsiz kredi imkanından faydalanmak isteyen Akçakocalı firma sayısı 153 olarak tespit edildi.

153 KOBİ’den ise bugüne kadar müracaatını yapan KOBİ sayısı 52 kişi ile sınırlı kalmış.

30 Kasım’da son bulacak müracaat öncesinde başvurularını yapmak isteyen Akçakoca’nın afetzede KOBİ yöneticilerinin bir an önce işlemelerinin yapılması için hizmeti ayaklarına kadar getiren KOSGEB İl Müdürlüğü, kalan afetzedelerin bu günler içerisinde Akçakoca Ticaret Odası bünyesinde kurulan hizmet masasına giderek buradaki yetkiliden banka için karekod almalarının gerekli olduğunu hatırlattı.

KOSGEB hizmet masası sorumlusuna başvurularını yapıp kredi için karekod alan afetzede KOBİ’ler, daha sonra bankaya gidip paralarını alabiliyorlar.

.