AK PARTİ  DÜZCE İL KONGRESİNİN TARİHİ BELLİ OLDU | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

AK PARTİ  DÜZCE İL KONGRESİNİN TARİHİ BELLİ OLDU

Bu haber 05 Aralık 2017 - 12:31 'de eklendi ve 65 kez görüntülendi.

AK Parti Düzce İl Başkanlığı 6. Olağan Kongresi’nin tarihi belli oldu. Düzce kongresi, 31 Aralık 2017 Pazar günü Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapılacak. Erdoğan aynı gün Bolu İl Kongresi’ne de katılacak. Şimdi merak edilen mevcut başkanla mı yola devam edilecek, koltuk yeni bir isme mi verilecek?

AK Parti’yi 2019 Seçimleri’ne taşıyacak kadroların belirlendiği kongre süreci il kongreleri ile devam ediyor. Bu süreçte, Düzce için hangi tarihin verileceği merak konusuydu…

2018’in ilk aylarında yapılmasının planlandığı gündeme gelen AK Parti Düzce İl Başkanlığı 6. Olağan Kongresi’nde sürpriz bir gelişme yaşandı.

Edinilen bilgilere göre; AK Parti Genel Merkezi, Düzce ve Bolu kongreleri için aynı günü seçti. Buna göre; iki il için 2017’nin son günü kongre tarihi olarak belirlendi.

31 Aralık 2017 Pazar günü yapılacak

Düzce ve Bolu il kongrelerine Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılacak.

Düzce’de il başkanı kim olacak?

Tüm kongrelerde olduğu gibi tek liste şeklinde gidilecek seçimlerde Düzce için adayın kim olacağı ilerleyen günlerde belli olacak.

Mevcut Başkan Hikmet Keskin’in yanı sıra partideki bazı önemli isimlerin de gönlünde başkanlık yattığı ve bunun için Ankara yollarını aşındırdıkları bilinirken, genel merkezde yapılan istişareler ve il koordinatörlerinin görüşleri ile kimin başkanlık koltuğuna oturacağı önümüzdeki haftalarda netlik kazanacak.