AK PARTİ GENEL MERKEZİ'NE ÇAĞRILDILAR | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

AK PARTİ GENEL MERKEZİ’NE ÇAĞRILDILAR

Bu haber 15 Mayıs 2019 - 11:34 'de eklendi ve 33 kez görüntülendi.

Ak Parti’nin Akçakoca ilçe başkanlığına aday olan 3 isim partinin genel merkezine çağrıldılar. Esvet Sarıoğlu ve İbrahim Erdoğan birlikte Ankara’ya giderken, programı uymayan Hilmi Ünal da ayrı bir araçla Ankara’ya gitti.

Bilindiği üzere Ak Parti ilçe başkanı Dergah Akça ve yönetimi iki hafta önce istifa etmiş, yeni bir ilçe başkanının belirlenme sürecine girilmişti.

Ardından 10 Mayıs’ta ilçe binasında 117 parti delegesinin 80’inin katıldığı bir temayül oylaması yapılmıştı.

İl Başkanı Mustafa Keskin ve Düzce koordinatör milletvekili Recep Uncuoğlu’nun gözetiminde gerçekleşen temayül oylamasının yapıldığı sandık Ak Parti Genel Merkezi’ne gönderilmişti.

Bugün Genel Merkez’den 3 isme çağrı yapıldı. Temayül’de isimleri yazılı olan isimlerden Esvet Sarıoğlu, İbrahim Erdoğan ve Hilmi Ünal Ankara’ya hareket ettiler. 

Öğleden sonra ayrı ayrı olarak Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanı İstanbul milletvekili Erkan Kandemir ile görüşme yapacak olan isimler, akşam saatlerinde ilçeye geri dönecek. 

Temayül oylaması ve bugün yapılan görüşmelerin sonrasında yeni ilçe başkanının kim olacağının birkaç gün içinde açıklanması bekleniyor.