Ak Parti İlçe Başkanı Sarıoğlu açıkladı… | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Ak Parti İlçe Başkanı Sarıoğlu açıkladı…

Bu haber 12 Ekim 2019 - 15:15 'de eklendi ve 23 kez görüntülendi.

Ak Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, TYP (Toplum yararına Program) kapsamında çalıştırılmak üzere, Akçakoca Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesine 31 yardımcı personel, 2 de güvenlik personeli kazandırıldığını söyledi. 

Sarıoğlu, Düzce bölgesi için 550 kişilik kontenjan ayrıldığını, çok daha fazla başvuru olduğu için kura çekimine gidildiğini, personel alımında ve ücretli öğretmen ataması konularında ilçe teşkilatı olarak hiç bir müdahalelerinin olmadığını söyledi.

Başkan Sarıoğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

”Bildiğiniz üzere Milli Eğitim Bakanlığı Düzce bölgesin

e 550 tane İŞKUR üzerinden toplum yararına program çerçevesinde personel sayısı verdi. Bunun üzerine aşırı biçimde bir başvuru oldu. Biz de bunu hakkaniyetli olsun diye kura noktasında değerlendirdik. Tabii bunun belli kriterleri var. Kura sonunda Akçakoca’ya 31 tane yardımcı personel 2 tane de güvenlik personeli temin ettik ve okullara dağıtımı yaptık. Tabii Gönül isterdiki 33 değil de 60 – 70 kişi olsun. Ama ne yazık ki devletin Düzce bölgesine verdiği rakam bu sayıda kaldı.”

”Milli Eğitim’de ücretli öğretmenlik konusu var. Ücretli öğretmenlik konusunda bizim Ak Parti İlçe Başkanlığı olarak herhangi bir dahlimiz yok. Onlar tamamen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün uhdesinde. Onlar kendileri bunun planlamasını yapıyorlar. Ama eminizki milli eğitim müdürlüğümüz en iyi şekilde dağıtımı yapmıştır. Bu konularda kamuoyunda bazı dedikodular olduğu için bu açıklamayı yapma ihtiyacı hissettim. Bu faaliyetler bizim uhdemizde değil.”

 

 

 

 

 

 

 

.