AK PARTİ İLÇE KADIN KOLLARI KONGRESİ BAŞLADI | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

AK PARTİ İLÇE KADIN KOLLARI KONGRESİ BAŞLADI

Bu haber 14 Ocak 2018 - 19:28 'de eklendi ve 81 kez görüntülendi.

Ak Parti 5. Akçakoca İlçe Kadın Kolları kongresi başladı. Kongrenin sunumunu kadın kolları yönetiminden Gülseren Ayıntap yaptı.

Bugün saat 18.00’de Akçakoca Belediye Meclis salonunda gerçekleşen kongreye Ak Parti Düzce milletvekili Ayşe Keşir, İGM Başkanı Dursun Çakır, İGM Üyesi Ayfer Yılmaz, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, belediye başkan yardımcıları, Ak Parti belediye meclis üyeleri katıldı.

Ak Parti ilçe başkanı Dergah Akça ile Ak Parti ilçe yönetim kurulu üyeleri ve gençlik kolları yönetiminin yanı sıra, siyasi partilerden konuklar da kongrede yerlerini aldılar.

Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisinden kadın kolları yönetimini temsilen birer heyet kongreye icabet eden siyasilerdi.

Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından kongreyi yönetecek divan kurulunun seçimlerine geçildi.

Divan kurulu başkanlığına Yeliz Yakalıoglu seçilirken, Sevim Başaran, Ayşe Karakanat, Zeynep Karaca ve Faika Coşar katip üyeliklere seçildiler.

Gündem maddelerine geçildi. İlk olarak eski ilçe kadın kadın kolları başkanı Meral Küçük Çalışkan bir konuşma yaptı. 

Çalışkan, konuşmasında geçmiş dönemde hayata geçirdikleri çalışmaların özetini anlatırken, yeni seçilecek başkan ve yönetim kurulu üyelerine de başarı dileklerini iletti.  

Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yer aldığı bir video gösterimi konuklara izlettirildi.

Video gösteriminin ardından Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Güler Güneş kürsüye davet edildi. Güneş yaptığı konuşmada önümüzdeki dönem gerçekleşecek 3 önemli seçimin kendilerini beklediğini belirterek, ”Türkiye’nin kaderi ile partimizin kaderi birdir, bu nedenle durmadan çalışacağız. Sizden bu bekleniyor” dedi.

Kadın Kolları İl Başkanından sonra konuşan isim Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici oldu. Kadınların siyasette daha fazla yer almalarının önemine vurgu yapan Başkan Yemenici, Meral Küçük Çalışkan’ın kendi döneminde çıtayı yükselttiğini söyleyerek teşekkür etti.

Yemenici’den sonra konuşma yapan isim Ak Parti İlçe Başkanı Dergah Akça oldu. O da Meral Küçük Çalışkan’ın döneminde yaptığı güzel işlerden söz ederek kendisine ve yönetimine teşekkür etti.

Akça, yeni dönemde yeni yönetimden de de aynı başarıları beklediklerini ifade ederken, ”Önümüzde çok önemli, 2023 hedefleri için yerel seçimler var. Dünya lideri, mazlumların umudu Cumhurbaşkanımızın size verdiği önem bilinmektedir. Başarının devamı için size güveni tamdır. Kongremiz bu düşüncelerle hayırlara vesile olsun” şeklinde konuştu.

Akça’dan sonra kürsüye çıkan Milletvekili Ayşe Keşir, ”bizim kongrelerimiz düğün havasında geçer” sözleriyle başladı konuşmasına.

”Diğerlerinde sandalyeler havada uçar. Bizde göreve yenilenerek gidilir, disiplinle ve birlik beraberlik içinde olunarak gidilir” şeklinde konuşan Keşir, ”Liderimiz gençlik kollarından gelir ve kadın kollarının önemini bilir ve onu her evi açacak anahtar olarak görür” ifadelerini kullandı. 

Cumhurbaşkanının, kadınların listelerde yer almasını hem istediğini hem de her ilden bu durumu yakından takip ettiğini de sözlerine ekleyen Ayşe Keşir, kız çocuklarının üniversitelerde sayılarının artması, başörtülü kızların engelsiz okumaları ve  inanca saygılı bir öğrenim hayatının önünü açmak için kendilerinin verdiği büyük çabalara işaret etti.

Kadının eğitim seviyesi düştükçe yoksulluğun artacağına dem vuran Keşir, bugün üniversite mezunu kadınların % 70’inin çalıştığını, buna rağmen Ak Partiye vurmaya devam edildiğini söyleyerek, ”Ama her seferinde onlar hüsrana uğruyorlar. Çünkü Ak Parti gücünü bu salonları dolduran siz kadınlardan alıyor” dedi.

Milletvekili Keşir, ”15 Temmuz’da Ak parti kadınları sokaklarda mücadele ederken CHP’li kadınlar evlerinde Tv. seyredip, bazıları alkışlıyordu. Kimse kusura bakmasın, bu tespit doğrudur” ifadelerini kullandı.