AK PARTİ İLÇE TEMSİLCİLERİ DARBE KARŞITI ETKİNLİĞE KATILDI -

SON DAKİKA

AK PARTİ İLÇE TEMSİLCİLERİ DARBE KARŞITI ETKİNLİĞE KATILDI

Bu haber 16 Temmuz 2019 - 10:35 'de eklendi ve 1.409 görüntüleme kez görüntülendi.

 

 

Ak Parti’nin ilçe temsilcileri, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü vesilesi ile Düzce  merkezinde düzenlenen yürüyüşe ve ardından gerçekleşen programa katıldı.

15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminin yıldönümünde ülkenin her yanında darbelere karşı milli birlik etkinlikleri düzenlenirken, Düzce’de düzenlenen etkinlik oldukça kalabalık geçti.

Darbeler karşı gerçekleşen programa, Ak Parti ilçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, önceki dönem Akçakoca belediye başkanı Cüneyt Yemenici, Ak Parti ilçe teşkilatının ana kademe, kadın ve gençlik kollarından temsilciler, Ak Parti’nin İGM üyeleri Belediye Meclis üyeleri katıldı.

Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk de mülki idare amiri olarak programda yer aldı. 

Darbelere ve tüm ihanet girişimlerine karşı ortak bir milli tavrın gösterildiği Düzce programında FETÖ’cü ihanete karşı konuşmalar yapıldı, darbeciler tarafından katledilen şehitler için dualar okundu. 

Darbelere karşı yürüyüş oldukça kalabalık geçerken, düzenlenen programda ise mehter gösterileri düzenlendi, ilahiler okundu.

Programdan…

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısı ile Düzce’de etkinlikler gün boyu devam etti.

Sabah yapılan şehitlik ziyaretlerinin ardından akşam saatlerinde Anıtpark Meydanı’nda 15 Temmuz Anı Defteri’nin imzalanmasıyla süren etkinlikler protokolün ve vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleşen yürüyüş ile sürdü.

Anıtpark Meydanı’nda düzenlenen programa Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli, Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu, Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik, Düzce İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal, İlçe Belediye Başkanları, siyasi partilerin il başkanları, kurum müdürleri, 15 Temmuz Şehidi Ufuk Baysan’ın anne ve babası ile çok sayıda Düzceli katılım sağladı.

Anıtpark Meydanı’nda anı defterinin imzalanmasının ardından 15 Temmuz’da vatanı için can verenlerin anısına Cedidiye Camiinde Mevlid-i Şerif okundu.

‘Milli Birlik Yürüyüşü gerçekleşti’

Ardından protokol üyeleri ve vatandaşlar Milli Birlik yürüyüşüne katıldı. Düzce Belediyesi önünden başlayarak Anıtpark Meydanına süren yürüyüşte tüm vatandaşlar omuz omuza yürüdü.

Milli Birlik yürüyüşünün hemen ardından Mehter Takımı gösteri düzenledi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından gelen davetliler Kur’an-ı Kerim Tilaveti dinledi.

‘Yoğun katılım sağlandı’

Anıtpark Meydanında düzenlenen program gece geç saatlere kadar yoğun katılımla devam etti. Son olarak Düzce’de ki tüm camilerden şehitlerin anısına Sela okundu.