Ak Parti'de ikinci Esvet Başkan dönemi… İlçe teşkilatına yeni isimler girdi | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Ak Parti’de ikinci Esvet Başkan dönemi… İlçe teşkilatına yeni isimler girdi

Bu haber 19 Eylül 2020 - 14:26 'de eklendi ve 3.250 kez görüntülendi.

Ak Parti’nin olağan ilçe kongresi bugün Öğretmenevi düğün salonunda yapılırken, Esvet Sarıoğlu’nun yeniden ilçe başkanı seçildiği teşkilatın yönetimine yeni yüzler girdi.

İlçe kongresi saat 12.30’da başladı. Çok sayıda davetlinin katılım gösterdiği kongrede milletvekilleri Fahri Çakır ve Ayşe Keşir de hazır bulundu.

Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın yanı sıra önceki dönem belediye başkanları Cüneyt Yemenici ve Nazmi Çiloğlu’nun da katıldıkları ilçe kongresine İGM başkanı Çiğdem Günal, Ak Parti il ve çeşitli ilçe başkanları ile kadın kolları başkanları da katıldılar.

Kongrede bir konuşma yapan mevcut başkan Esvet Sarıoğlu, birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekerek, Türkiye’nin son dönemde içine çekilmeye çalışıldığı uluslararası arenada nasıl gururla mücadele ettiğini anlattı.

İlçe teşkilatında yeni isimlere de yer verdiğini belirten Sarıoğlu, farklı kesimlerin kendilerini gönül rahatlığıyla içinde bulabilecekleri bir yönetim oluşturmaya azam, gayret gösterdiklerini sözlerine ekledi.

Daha sonra konuklar tek tek kürsüye çıkarak ulusal ve yerel gündem üzerine görüşlerini aktardılar.

Kongre saat 17.00’ye kadar sürecek. Ardından tek adaylı girilen kongrede oylamalara geçilecek. İkinci kez başkan seçilen Esvet Sarıoğlu’nun yönetiminde yer alan isimler ise şu şekilde:

 

 

 

 

 

.