Ak Parti'nin ilçe kongresi 19 Eylül'de… Yönetim listesi belli olmaya başladı | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Ak Parti’nin ilçe kongresi 19 Eylül’de… Yönetim listesi belli olmaya başladı

Bu haber 16 Eylül 2020 - 16:28 'de eklendi ve 2.875 kez görüntülendi.

Ak Parti’nin yeni dönemde ilçe başkanını ve yönetim kurulunu belirleyecek olan Akçakoca 7’nci olağan ilçe kongresi 19 Eylül 2020 Cumartesi günü yapılacak.

Mevcut başkan Esvet Sarıoğlu başkanlığında tek liste ile girilecek olan kongre, saat 12.30’da Akçakoca Öğretmenevinde başlayacak.

Akçakoca için #İnandığınYoldaYürü sloganıyla gidilen kongrenin sonunda, Esvet Sarıoğlu’nun yönetim kadrosunda yer alacak isimlerin kimlerden oluşacağı ise merak edilen konular arasında.

Edinilen bilgilere göre, başkan Sarıoğlu’nun 15 kişilik yönetim kurulu listesine, listeden elenen isim olma ihtimaline karşı 5 isim daha ekleyerek Ak Parti Genel Merkezinin Teşkilatlardan Sorumlu Başkanlığına gönderdiği öğrenildi.

Bunun yanı sıra, Sarıoğlu’nun yönetim kurulunda fazla değişikliğe gitmediği, sadece 6-7 yeni isim eklediği öğrenildi.

Cüneyt Yemenici’nin belediye başkanlığı döneminde Ak Parti’den belediye meclis üyeliği yapan Hasan Ali Yanmaz’ın yeni yönetimde başkan yardımcısı olarak sorumluluk alacağı konuşulan konular arasında.

Ayrıca, Cüneyt Yemenici’nin ikinci dönem belediye başkan adaylığı seçimlerinde kontenjan aday olarak listesinde yer alan Osman Cumur’un da başkan yardımcısı olarak yeni yönetimde sorumluluk üstleneceği kulislerde konuşulmakta.

Uzun yıllardır Ak Parti ilçe yönetiminin gedikli bir üyesi olarak seçilen Ziya Denizgez’in de yeni dönemde bir kez daha basın ve halkla ilişkiler sorumlusu olarak Sarıoğlu’nun listesinde yer alacağı kanaati oldukça yüksek.

 

 

 

.