Ak Partinin Kurucu Kadrosu Uzun Bir Aradan Sonra Sahalarda Görüldü | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Ak Partinin Kurucu Kadrosu Uzun Bir Aradan Sonra Sahalarda Görüldü

Bu haber 02 Nisan 2017 - 12:08 'de eklendi ve 60 kez görüntülendi.

Ak Parti’nin Akçakoca’da kuruluş aşamasında içinde yer alan 3 deneyimli siyasetçi, uzun bir aradan sonra yeniden parti çalışmalarında görüldü.

Deneyimli eski kurtlar, Ak Partinin Çınar caddesinde açılışını yaptığı referandum çalışma bürosunun kurdele kesim töreninde aynı fotoğraf karesinde yer aldı.

Milli Görüş hareketinin Akçakoca’daki simge ismi, 28 Şubat sürecinde davasını uluorta savunma cesareti gösteren Mustafa Sarı (nam-ı diğer Süslü Mustafa).

25 yıl boyunca işlettiği çay ocağında her kesimden siyaset erbabına ayar veren, Ak partiyi ilçede kuran ve yönetiminde yer alan birkaç önemli isimden biri olan Nuri Aşık (nam-ı diğer Çaycı Nuri).

Ve Ak parti kurucularından olmakla birlikte, 2004-2009 döneminde Akçakoca Belediye Başkan Yardımcılığı görevini layıkıyla yerine getiren Ercan Durdubaş (Nam-ı diğer Durdubaş Ercan)…

Bu eski tüfek siyasetçiler, son dönemlerde açılış benzeri etkinliklerde görülmüyorlardı. Dün ilk defa Ak Partinin Çınar caddesi üzerindeki yeni çalışma bürosunun açılışına katıldılar.

Açılışa gelen Düzce milletvekili Ayşe Keşir’in de kendilerine yakın ilgi gösterdiği eski tüfek Ak Partililer, Keşir’le bir süre ayak üstü sohbet ettiler.