Akçakoca, 19 Mayıs'ı Balkonlardan İstiklal Marşı Okuyarak Kutladı | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Akçakoca, 19 Mayıs’ı Balkonlardan İstiklal Marşı Okuyarak Kutladı

Bu haber 19 Mayıs 2020 - 20:55 'de eklendi ve 9.923 kez görüntülendi.

Akçakoca’da saatler 19.19’u gösterdiğinde ellerinde Türk bayraklarıyla pencere ve balkonlara çıkan vatandaşlar hep bir ağızdan İstiklal Marş’nı okudu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, evlerden de olsa coşkuyla kutlanmaya devam edilirken, saat 19.19’da ise tüm Türkiye balkonlarından İstiklal Marşı’nı okumaya başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirler nedeniyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları için vatandaşları 19.19’da balkon ve pencerelere İstiklal Marşı okumaya davet etmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı üzerine tüm ülkede vatandaşlar saat 19.19’da balkon ve camlara çıkarak 19 Mayıs’ı coşkuyla kutladı.

Benzer bir coşku Akçakoca’da da yaşandı. Akçakoca genelinde vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ile pencere ve balkonlara çıkarak İstiklal Marşı’nı okudu.

Müzik öğretmeni Gürbüz Cumur’un belediye hoparlöründen yaptığı kutlama mesajı ve başlama direktifiyle ilçe halkının geneli hoparlörden okunan İstiklal marşına eşlik etti.