Akçakoca Belediyesi 5 Arazisini İhaleyle Satacak | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Akçakoca Belediyesi 5 Arazisini İhaleyle Satacak

Bu haber 18 Ağustos 2020 - 20:17 'de eklendi ve 5.702 kez görüntülendi.

Akçakoca Belediyesi, 27 Ağustos’ta yapacağı satış ihaleleri aracılığıyla mülkiyeti belediyede olan 5 araziyi satacak.

3’ü Ayazlı mahallesinde, biri Hacıyusuflar’da, bir tanesi de Kapkirli mahallesinde olan arazileri satın alabilmek için çok sayıda iştirakçinin ihaleye girmesi bekleniyor.

Açık artırma usulüyle yapılacak olan satış ihaleleri, canlı yayın yapılarak kamuoyunun ihale süreçlerini an be an takip etmesi sağlanacak.

27 Ağustos Perşembe günü yapılacak olan arazi satış ihaleleri saat 10.00’da Belediye Başkanlığı Toplantı Salonunda başlayacak.

İhaleye girmek isteyen iştirakçilerin belediyeden 500 lira karşılığında dosya almaları gerekiyor. İhale dosyasını alan kişi ya da firmalar ihale şartnamelerini yerine getirdikten sonra ihaleye girmeye hak kazanacaklar.

Belediye yönetiminin bu satışlardan büyük bir gelir beklentisi var. Zira, borç krizi yaşayan belediyenin elini rahatlatacak bir satış gerçekleşirse personele ödenemeyen maaş krizi de aşılmış olacak.

Diğer yandan arazi ihtiyacı olan Akçakocalı girişimcilerin de bu gayrimenkullerle yakından ilgilendikleri edinilen duyumlar arasında.

Özellikle inşaat sektörünün bazı büyük firmalarının bu arazileri satın almayı çok istedikleri, bazı firmaların ise kendi iş yerlerine yakın konumda olan arazileri satın alarak iş yeri alanlarını büyütme imkanını elde etmek istedikleri konuşulmakta.

Her halükârda arazilerin gerçek değerlerine satılacakları yönünde kanaat oldukça yaygın iken, ilçe halkı da bu satış ihalelerini canlı yayında izlemeyi sabırsızlıkla bekliyor.

 

 

 

 

 

 

.