Akçakoca Belediyesi gezi teknesi satın alıyor | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Akçakoca Belediyesi gezi teknesi satın alıyor

Bu haber 08 Ocak 2020 - 18:53 'de eklendi ve 141 kez görüntülendi.

Akçakoca Belediye Meclisi’nin Ocak ayı oturumunda ele alınan gündem maddelerinden biri de denizde gezi düzenlemek amacıyla satın alınması düşünülen gezi teknesi oldu. 

Saat 17.00’de başlayan Meclis toplantısında, Belediye’ye bir adet gezi teknesi alımı hakkında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Okan Yanmaz, satın alınacak olan gezi teknesi ile vatandaşlara ve turistlere gezi turu düzenleneceğini söyledi. 

Akçakoca’da denize girmemiş kadınların olduğunu açıklayan Başkan Yanmaz, öncelikli olarak kadınların bu tekne ile turlara çıkartılacağını söyledi. 

Belediye Başkanı Yanmaz ayrıca, Akçakoca’nın turizm değerini yükseltecek olan gezi teknesinin 1 milyon liraya satın alınacağını sözlerini ekledi.

Satın alınacak olan teknenin 25 metre boyunda olacağını belirten Başkan Yanmaz, içerisinde restoran olan teknenin kış aylarında da hizmet vereceğini sözlerine ekledi.

Başkan yanmaz ayrıca, teknenin satın alınması aşamasında, belediyenin öz kaynaklarından ziyade belediyeye yapılan çeşitli finansal desteklerle teknenin alınacağını söyledi. 

Teknenin satın alınmasıyla ilgili olarak yapılan meclis oylamasında ise karar, oy çokluğuyla kabul edildi.