Akçakoca CHP Üyesi Kadınlar, Kadın Hakları İçin Bölgesel Etkinliğe Katıldı | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Akçakoca CHP Üyesi Kadınlar, Kadın Hakları İçin Bölgesel Etkinliğe Katıldı

Bu haber 24 Ekim 2020 - 19:31 'de eklendi ve 1.872 kez görüntülendi.

CHP Akçakoca Kadın Kolları Başkanı Saadet Yüncel ve kadın kolları yönetiminden arkadaşları, son dönemde giderek artan kadına şiddete dikkat çekmek ve İstanbul Sözleşmesi’nin yasalaşması için bölge düzeyinde gerçekleşen etkinliklere katıldı.

CHP Sakarya İl Kadın Kolları Yönetimi tarafından Sakarya’da düzenlenen ”İstanbul sözleşmesi yaşatır” isimli  programa katılan Akçakoca heyeti, Sakarya’nın en işlek caddesinde yürütülen halk buluşmasında yer alarak çalışmalara destek oldular.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın da katıldığı etkinliklerde, CHP Düzce il ve ilçe kadın kolu başkan ve yöneticileri ile Bolu, Bilecik, Afyon kadın kolları başkan ve yöneticileri de yer aldı.

Kadın cinayetlerine dikkat çekilen konuşmaların yapıldığı halk buluşmasında bir yandan da partinin kadın yönetici ve üyeleri halka broşürle dağıttı.

Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ve CHP Sakarya İl başkanı Ecevit Keleş, Çark caddesindeki halkla buluşmalar sonrasında partiye yeni üye olan vatandaşlara rozetlerini taktılar.