Akçakoca Din Görevlileri, Kapı Kapı Dolaşarak İhtiyaçları Karşılıyor | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Akçakoca Din Görevlileri, Kapı Kapı Dolaşarak İhtiyaçları Karşılıyor

Bu haber 07 Nisan 2020 - 17:52 'de eklendi ve 1.864 kez görüntülendi.

Vefa Sosyal Destek Grubunda gönüllü olarak çalışan din görevlileri kapı kapı dolaşarak 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan kişilerin ihtiyaçlarını karşılıyor.

İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için yurt genelinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu, valilik ve kaymakamlıklar bünyesinde vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor.

Vefa Sosyal Destek Grubunda yer alan Akçakoca’nın din görevlileri, koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan ailelerin ihtiyaçlarını kapı kapı dolaşarak gideriyor.

112, 155 ve 156 numaralı hatlara gelen çağrıları değerlendiren grup üyeleri, vatandaşların talepleri doğrultusunda emekli maaşlarını bankadan çekerek teslim ettikleri gibi, aynı zamanda ödenmesi gereken faturalarını da ödüyor.

Devlete ve kurulan ekiplere teşekkür eden ilçe halkı, “Allah razı olsun, işleri güçleri rast gitsin. Şu dünyamıza rahatlık versin. Bir an önce şu hastalık dünyamızdan kalksın. Bütün arkadaşlarımızı esirgesin. Yaş ilerlediği için çıkamıyoruz. Faturamı da ödediler ve paramı da çekip bana getirdiler. Allah razı olsun” diyorlar.

Din görevlileri yaptıkları açıklamalarında, ”Bizler din görevlileri Vefa Destek Grubunda gönüllü olarak şu an halkımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Sadece maaşlarını bankalardan çekip vermiyoruz. Faturaları olur, ihtiyaçları olur, her türlü alışverişlerini de elimizden geldiği kadar yapmaya çalışıyoruz” dediler.