AKÇAKOCA ÖĞRENCİLERİNİN BİLİMSEL PROJESİNE BÖLGE ÖDÜLÜ | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

AKÇAKOCA ÖĞRENCİLERİNİN BİLİMSEL PROJESİNE BÖLGE ÖDÜLÜ

Bu haber 15 Mayıs 2018 - 19:53 'de eklendi ve 84 kez görüntülendi.

Akçakoca Fedai Karabıyık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin projesi, Toyota Teknik Proje Yarışması’nda Otomasyon dalında 3. oldu.

”Beni Unutma” isimli projeyi geliştiren okul öğrencileri, servislerde unutulan çocukların dramına son verecek bir çalışmaya imza attılar.

Geliştirdikleri model ile öğrenci servislerinde çocukların unutulması durumunda uyarı veren bir sistem üreten projeci öğrenciler, bu çalışmalarıyla ödüle layık görüldüler.

Bu yıl 13’üncüsü düzenlenen yarışmaya Sakarya, Bilecik, Kocaeli, Düzce ve Bolu illerimizden Çevre ve Tasarım alanında 78, otomasyon alanında ise 121 proje başvurusu gerçekleşmişti.

Ödül törenine Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Toshihiko Kudo ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

Ödül töreninde birinci olan öğrencilere 2’ şer tam altın, ikinci olanlara birer tam altın, üçüncülere birer yarım altın verilirken, dördüncü ve beşincilere mansiyon hediyeleri takdim edildi. Yemek ikramı, ödül töreni, sergi ve fabrika gezisi ile program gerçekleşti.

Okul idarecileri ve öğretmenler ise ortak bir tebrik metni hazırlayarak şu açıklamaya yer verdiler:

”Beni Unutma” adlı proje ile yarışmaya katılan öğrencilerimiz  Ali Can Karakuzu, Aykut Yılmaz ve proje danışman öğretmenleri Şahin Koç’u tebrik ediyoruz.