Akçakoca Plajları Artık Çok Daha Güvenli | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Akçakoca Plajları Artık Çok Daha Güvenli

Bu haber 01 Ağustos 2017 - 13:47 'de eklendi ve 100 kez görüntülendi.

Batı Karadeniz Bölgesinin önemli turizm kentlerinden Akçakoca’da sezon başından bu yana yüze yakın boğulma vakasına müdahale edildiği bildirildi.

 

35 kilometrelik sahil şeridinde Akçakoca İtfaiye Müdürlüğü bünyesindeki yaklaşık 70 cankuran, ekipmanları ile vatandaşların boğulma tehlikesine karşı hazırda bekliyor.

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, gazetemize yaptığı açıklamada, Yaz sezonunun açılması ile birlikte sahillerde gerekli güvenliğin sağlanması için çalışmaların sıklıkla devam ettiğini söyledi.
İlçenin 35 kilometrelik sahil uzunluğu ve 17 kilometre kumsalı olduğunu anımsatan Yemenici “Geniş ve temiz kumlu sahillerimizde Akçakoca Belediyesi İtfaiye Müdürlüğümüz boğulma vakaların önüne geçmek için eksiksiz olarak hizmet veriyor. Sezon başından bu yana ekipman ve araç alımı yaptık. 6 tane jet- ski bulunuyor, ekiplerimiz denizde bulnarak bunlarla anında müdahalede bulunuyor.”

“Akçakoca plajları çok daha güvenli”

Denize giren vatandaşların güvenliği için her türlü imkanın sağlandığını aktaran Yemenici, şöyle konuştu:
“Akçakoca, Ankara ve İstanbul’un tam ortasında olması sebebiyle özellikle günü birlikçi tatilcilerin vazgeçilmez mekanı. Bununla birlikte yerli ve yabancı turistlerimiz de burayı tercih ediyor. Önemli bir tatil kenti olduk. Ramazan Bayramı’ndan bu yana çok şükür hiç bir ölümlü boğulma vakasıyla karşılaşmadık. Sezon başından bu yana yüze yakın boğulma vakasına müdahale edildi. Boğulmaların önüne geçebilmek için en etkili şekilde mücadelemiz devam edecek. İnşallah sezonu kazasız belasız atlatmak istiyoruz.”

Yemenici, vatandaşlara, denizin dalgalı olduğu zamanlarda yüzme bilmeyenlerin denize girmemesi gerektiğini belirterek güvenliği sağlayan ekiplerin uyarılarını dikkate almalarını istedi.