AKÇAKOCA SAKATLAR DERNEĞİ KAMU YÖNETİCİLERİNİ ZİYARET ETTİ | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

AKÇAKOCA SAKATLAR DERNEĞİ KAMU YÖNETİCİLERİNİ ZİYARET ETTİ

Bu haber 03 Aralık 2018 - 15:03 'de eklendi ve 73 kez görüntülendi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü olması münasebetiyle, Akçakoca Sakatlar Derneği yönetimi belediye başkanlığına ve Kaymakamlığa birer ziyaret gerçekleştirdi.

Akçakoca Sakatlar Derneği Başkanı Emin Belli ve yönetiminden arkadaşlarının yaptıkları ilk ziyaret saat 12.00’de, Akçakoca Belediye başkanı Cüneyt yemenici oldu.

Başkan Yemenici dernek yöneticilerini makamında ağırlayarak kendileri ile bir süre engelliler ile ilgili  sohbet etti. Yemenici ziyaretinden sonra Sakatlar Derneğinin yaptıkları bir diğer ziyaret ise Akçakoca Kaymakamlığı oldu.

Saat 14.00’de Kaymakam Yasin Öztürk’ü makamında ziyaret eden dernek yöneticileri Kaymakam bey ile engellilerin sorunlarını tartıştılar yapılan her iki ziyarette de engellilerin içinde bulundukları sorunlar ve şehir merkezlerinin engellilerin rahatlıkla kullanabileceği şekilde, düzenlemeleri sahip kılınması konuları konuşuldu.

Gerek Belediye Başkanı Cüneyt yemenici gerek Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, engellilerin sorunlarını bildiklerini ve yakından takip ettiklerini ifade ettiler. Her iki kamu yöneticisi de önceliklerinin engellilerin rahatlıkla yaşayabileceği bir şehir oluşturmakta yana olduğunu ifade ederek, bu konuda kamu İdaresi olarak gereken ne varsa takipçisi olduklarını ve hayata geçirdiklerini dile getirdiler.