Akçakoca Savcılığı'ndan yürekleri ısıtan hareket | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Akçakoca Savcılığı’ndan yürekleri ısıtan hareket

Bu haber 06 Nisan 2020 - 20:15 'de eklendi ve 2.450 kez görüntülendi.

Koronavirüs salgınının yaygın olduğu şu soğuk günlerde Akçakoca Cumhuriyet savcılığı tarafından yürekleri ısıtan bir hamle geldi.

İhtiyaç sahipleri için düzenlenen dayanışma kampanyası çerçevesinde Akçakoca Savcılığı, ilçenin iki farklı noktasına kurduğu yardım dolaplarıyla  “İmkanı olan koysun, ihtiyacı olan alsın” uygulaması başlattı.

Vatandaşlar da, ihtiyaç sahipleri için dayanışma sürecine katkıda bulundu.

Yardımda bulunan Ahmet Kaymaz, “Geçerken gördüm. Bu Türk milletinin özüdür. Biz bize yeteriz diyoruz ya Türk milleti olarak gerçekten yeteriz. Bu sıkıntıların altından kalkarız inşallah. Sayın savcılarımızın yüreğine sağlık, emeğine sağlık. Bizim gibi vatandaşlar çıktıkça biz bize yeteriz” dedi.

 

Savcılıktan yapılan yazılı açıklamada ,”Akçakoca Çuhallı Çarşısında sahil ekmek önüne monteledik ve karınca kararınca içini doldurduk. İçini doldurarak kampanyayı başlattık. Bu zor günlere karınca kararınca destek olmak istedik. Herkes gönlünce destek olmaya devam edip dayanışma sürecine katkıda bulunsun. Emeği ve katkısı olanlara teşekkür ederim. Allah hepinizden razı olsun.” denildi.