Akçakoca Siyasetinde Tarihî Güç Birliği | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Akçakoca Siyasetinde Tarihî Güç Birliği

Bu haber 10 Ağustos 2020 - 11:13 'de eklendi ve 5.681 kez görüntülendi.

1994 ve 1999 seçimlerinin galibi olan ve 2 dönem Akçakoca Belediye Başkanı olan efsane başkan Erol Solak’a, önümüzdeki dönem belediye seçimleri öncesinde büyük bir destek geldi. Yerel siyasetin son dönemdeki en etkili isimlerinden biri olan Hasan Ali Yanmaz ‘Erol abiye sözüm var’ diyerek safını belli etti.

Belediye seçimleri öncesinde gözlerin mutlaka kendisine çevrildiği Erol Solak, son iki dönemde seçimlere çok sıcak bakmamakla birlikte, önümüzdeki seçimlere katılarak Akçakoca belediyeciliğinde bir final yapma düşüncesine sahip.

Çevresinin, yakın dostlarının ve kendisini sevenlerin sürekli aday olması yönünde telkinde bulunduğu efsane başkan Solak’ın 2024 seçimlerine sıcak baktığı biliniyor.

Erol Solak’ın Akçakoca’ya çağ atlatacak bir dizi projeyi hayata geçireceğine yönelik beklentiler kamuoyunda oldukça yüksek iken, efsane başkana son günlerde çok önemli bir destek açıklaması geldi.

Erol Solak’a önceden verilmiş bir destek sözü olduğu bilinen Hasan Ali Yanmaz, Erol Solak’la birlikte belediyecilik yapacağının da sinyalini vermiş oldu.

Yerel siyasetin bu iki önemli aktörünün aynı çatı altında siyaset yapacak olmaları, birçok kesimde şimdiden heyecan uyandırmaya başladı bile.

Solak ve Yanmaz ikilisinin merkezinde yer aldığı bir geniş kadronun, Akçakoca belediyesine büyük şehirlerle yarışır bir nitelik kazandıracağına olan inanç oldukça yüksek.

Çalışkanlık ve samimiyetin timsali olan bu iki güçlü ismin çok farklı çevrelerden çok sayıda siyasetçiyi yanlarına çekmelerine kesin gözüyle bakılıyor.

Önümüzdeki kış ayları, Akçakoca için mevsimsel olarak soğuk geçecek ama siyaseten çok sıcak geçecek gibi görünüyor.

 

 

 

 

 

 

.