AKÇAKOCA TARİHİNDE GÖRÜLMEMİŞ BİR KALABALIK | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

AKÇAKOCA TARİHİNDE GÖRÜLMEMİŞ BİR KALABALIK

Bu haber 19 Mayıs 2018 - 23:57 'de eklendi ve 211 kez görüntülendi.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramının yıldönümünde Akçakoca’da düzenlenen Gençlik Yürüyüşü, tarihinde görülmedik bir kalabalığa sahne oldu.

Etkinliğin resmi yazışmaları Cumhuriyet Halk Partisi Akçakoca Gençlik Kolları Başkanı Kübra Karakış tarafından yapılırken, CHP gençliğinin tüm siyasi parti ve STK temsilcilerine yaptığı birlikte yürüme eylemine destek ise çığ gibi geldi.

Saat 23.00’te Çuhallı çarşısı Kapalı spor salonu önünde toplanan binlerce Akçakocalı merkez çarşıya doğru meşaleli yürüyüş gerçekleştirdi.

CHP İlçe örgütünün yürüyüşe destek olarak üzerinde ses düzeni olan parti minibüsünü tahsis ettiği görülürken, tüm kesimlerin katılım gösterdiği büyük yürüyüşün tek bir partiye mal edilmemesi için araç üzerindeki tüm CHP yazı ve görselleri Türk bayrağı ile kapatıldı. 

İzmir Marşı, Bir başkadır benim memleketim şarkıları eşliğinde yürüyen kalabalığın içinde küçükten büyüğe her yaş grubundan katılım sağlandığı görüldü.

Yürüyüş kolu güzergah üzerindeki tüm esnafların müzikli destekleriyle katkı alırken, yol boyunca tüm vatandaşların da alkışlarla destek verdiği görüldü.

Polisin güvenlik önlemi aldığı kortej, Cumhuriyet meydanına geldiğinde horonlar ve halaylar sloganlara ve marşlara eşlik etti.