Akçakoca'da 3 Bin Kişiye İş İmkanı Doğacak | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Akçakoca’da 3 Bin Kişiye İş İmkanı Doğacak

Bu haber 13 Kasım 2017 - 15:47 'de eklendi ve 70 kez görüntülendi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, uzun süredir çalışmaların sürdüğü ve mahkeme engeli aşılan Akçakoca Demir Çelik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulduğunu açıkladı. Bakan Özlü, Düzce’yi demir-çelik sektöründe söz sahibi yapacak Akçakoca Organize Sanayi Bölgesi’nin, Türkiye’nin 305’inci OSB’si olduğunu belirtti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “Akçakoca Demir Çelik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi”nin kurulduğunu açıkladı. OSB’nin kurucu ortakları Bakan Özlü, 88,5 ha büyüklüğündeki Akçakoca Demir Çelik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin Uzundere, Çayırlık, Hacıtaş ve İskele mevkilerindeki alanda kurulduğunu belirtti.

Özlü, OSB’nin kurucu ortaklarını; yüzde 33 katılım payı ve 5 üye ile Düzce İl Özel İdaresi, yüzde 27 katılım payı ve 4 üye ile Akçakoca Belediyesi, yüzde 40 katılım payı oranı ve 6 üye ile Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası’nın oluşturduğunu kaydetti.

Taşıt, makine ve ekipman imalatı yapılacak

Akçakoca Demir Çelik İhtisas OSB’de; ana metal sanayi, fabrikasyon metal ürünleri imalatı, başka yerde sınıflandırılmamış makine ve ekipman imalatı, motorlu kara taşıtı, treyler (römork) ve yarı treyler (yarı römork) imalatı, diğer ulaşım araçlarının imalatı ile her türlü demir, çelik ve metal ürünleri yer alacak.

“Düzce’yi demir-çelik sektöründe söz sahibi yapacak”

Bakan Özlü, Düzce’yi demir-çelik sektöründe söz sahibi yapacak Akçakoca Organize Sanayi Bölgesi’nin, Türkiye’nin 305’inci OSB’si olduğunu belirtti.

3 bin kişiye istihdam imkanı sağlanacak

Akçakoca Demir Çelik İhtisas OSB’nin Akçakoca sanayisini canlandıracağının altını çizen Bakan Özlü, OSB’nin tam kapasite ile faaliyete geçmesiyle birlikte önümüzdeki süreçte yaklaşık 3 bin kişiye istihdam imkanı sağlanacağı da kaydetti.