Akçakoca'da '4 Ekim Hayvan Hakları Koruma Günü' etkinliği... -

SON DAKİKA

Akçakoca’da ‘4 Ekim Hayvan Hakları Koruma Günü’ etkinliği…

Bu haber 04 Ekim 2019 - 16:21 'de eklendi ve 1.295 görüntüleme kez görüntülendi.

 

 

 “4 Ekim Hayvan Hakları Koruma Günü” dolayısıyla Akçakoca’da bir farkındalık etkinliği düzenlendi.

Merkez camii karşısı Fedai Karabıyık parkında düzenlenen etkinlikte kermeste sergilenen yiyecekler satıldı. Satışlardan elde edilen gelirle sokak hayvanlarına mama alınacağı belirtilirken, etkinliğe okulu öğrencileri de resimler yaparak destek verdi.

Etkinlikte, gazetecilere açıklama yapan, Doğa, Hayvan, İnsan Hepsi Can Derneği (DOHAYCAN) yöneticisi Derya Çolpan, ”hayvan hakları gününde onlara sevgimizi göstermek için etkinlik yaptık” dedi.

Kermesten elde edilen gelirleri hayvanların ihtiyaçlarını gidereceklerini belirten Çolpan şunları söyledi:

” Dostlarımız, misafirlikler ve ana okuldan gelen çocuklar ile sevgimizi göstermek için kermes ve boyama yapıyoruz. Onların dili yok. Kendilerini anlatamıyorlar. Biz onların sözcüsü olarak onların haklarının savunucusuyuz. Bu gün burada onlar için toplanıyoruz. Bu gün burada elde ettiğimiz ürünlerimiz ile satıştan elde ettiğimi gelir ile mama alacağız.” dedi.

Çolpan, anaokulu öğrencilerin de bu tür etkinliğe destek verdiğini ifade ederek,” Anaokulu çocuklarımız da geldi. Onlarda boyama yapıyorlar. Sevdikleri hayvanların resimlerini yapıyorlar. Bu günde onların da böyle bir katkısı var” diye konuştu.