Akçakoca'da 5 yeni korona vakası çıktı… 50 temaslı şahıs gözlem altında | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Akçakoca’da 5 yeni korona vakası çıktı… 50 temaslı şahıs gözlem altında

Bu haber 13 Ağustos 2020 - 7:38 'de eklendi ve 5.831 kez görüntülendi.

Akçakoca’da son günlerde korona testi çıkan vatandaşların sayısında patlama yaşanıyor.

Yaz tatilini Akçakoca’da geçirmek isteyen 100 binin üzerinde tatilciye bir de fındık toplamak üzere ilçeye gelen binlerce işçi eklenince koronavirüslü sayısında artış görüldü.

Son olarak Arabacı köyünde fındık toplam aişçilerinden bazılarında görülen koronavirüsün ardından İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli derhal müdahale etti. 5 hastayı hastaneye kaldırarak tedavisini yapan sağlık ekipleri, bu kişilerle temaslı 50 kişiyi de müşahede altında tutarak kontrollerini sürdürüyor.

İlçe Sağlık Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekilde:

”Değerli Akçakocalılar!.. İlçemizde bulunan Covid-19 vakası ve vaka temaslısı kişi sayısının her geçen gün arttığını, gün içerisinde de 5 yeni vaka ve 50 küsur yeni temaslının tespit edildiğini üzülerek belirtmek isteriz. Sayıları bildirmemizdeki amaç sizleri paniğe sevk etmek değil, durumun ciddiyetini, sosyal mesafenin, maske kullanımının ve hijyenin önemini hatırlatmaktır. İlçemizde bulunan kişi sayısının ve sosyal hareketliliğin arttığı bu günlerde de her zaman olması gerektiği gibi, tedbiri elden bırakmayalım. Unutmayın! Koronavirüs alacağımız tedbirlerden güçlü değildir.”

 

 

 

 

 

 

.