Akçakoca'da İstanbul Sözleşmesi'ni Anlatan Bildiriler Dağıttılar | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Akçakoca’da İstanbul Sözleşmesi’ni Anlatan Bildiriler Dağıttılar

Bu haber 07 Ağustos 2020 - 18:39 'de eklendi ve 2.321 kez görüntülendi.

Akçakoca’da bir grup STK temsilcisi İstanbul Sözleşmesi ile ilgili olarak bir basın açıklaması yaptılar. Açıklamanın ardından kadınlar, özellikle kadınlara Sözleşme’nin içeriğinin anlatıldığı bildiriler dağıttılar.

Saat 17.15’te Fedai Karabıyık Parkı’nda yapılan açıklamayı HAYTAP Düzce İl Temsilcisi Neşe Perihan Kulak yaptı.

Basın açıklamasının ardından başta Kulak olmak üzere katılımcı kadınlar, ilçenin 2 farklı yönüne doğru ayrılarak sokakta bildiriler dağıttılar.

Bildirileri alan kadınların memnun kaldıkları ve kadınların haklarını korumayı amaçlayan, kendilerini daha fazla güvende hissedecekleri yasal düzenlemeyi sağlayan İstanbul Sözleşmesi’ni destekleri görüldü.

Çuhallı çarşısı ve Esentepe Kordon’da stant açan kadınlar, başta kadınlar olmak üzere vatandaşlara yüzlerce bildiri dağıttı.

Eğitim Sen Genel merkezinden Akçakoca’yla dayanışma videosu

Bunun yanı sıra Eğitim Sen Genel Merkez Yönetimi kadın sekreteri Derya Yulcu, Akçakoca’da kadın haklarına yönelik yürütülen çalışmalarda yer alan mücadeleci kadınlarla dayanışma duygusu içinde olduğunu söyledi.

Yulcu, İstanbul Sözleşmesi ile ilgili olarak yürütülen çalışmalarda yer alan kadınlara başarılar dileyerek tüm Akçakoca’ya selamlarını gönderen bir video paylaştı.