Akçakoca'da kan bağışı kampanyasına ilgi büyük | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Akçakoca’da kan bağışı kampanyasına ilgi büyük

Bu haber 23 Ocak 2020 - 16:19 'de eklendi ve 216 kez görüntülendi.

Türk Kızılay Akçakoca Şubesi tarafından kan bağışı kampanyası düzenlendi. Belediye meclis salonu önünde gerçekleştirilen kampanyaya, Belediye başkan yardımcıları Yüksel Yılmaz ve Hakan Öztaş’ın yanı sıra, belediye çalışanları da destek verdi. 

Başkan Yardımcısı Hakan Öztaş, yaptığı açıklamada, belediye olarak Türk Kızılayı’na her zaman destek verdiğini söyledi.

Kan bağışının hayat kurtarma açısından son derece önemli olduğunu belirten Öztaş, “tabi güçlü kurumumuz olan Kızılay yine güzel bir kampanya olarak kök hücre ve kan bağışı başlattılar. Biz de belediye olarak onlara hizmet sunduk. Biz tabi her duyarlı vatandaşın yapması gerektiği gibi kan verdik.

Bir diğer Belediye başkan yardımcısı Yüksel Yılmaz da,”Türk Kızılay şubesinin Akçakoca Şubesi olarak kan bağışı düzenlendi. Biz de belediye olarak desteklerde bulunduk. Ortaklaşa güzel bir şekilde kampanya devam ediyor. Akçakoca halkı zaten bu konuda duyarlıdır. Bol bol kan bağışında bulunuyor. İnşallah acil hastalara şifa olur” ifadesini kullandı.

Türk Kızılayı Akçakoca Şubesi Başkanı Özkan Öztürk de yaptığı açıklamada, kış aylarında biraz düşüşün önüne geçmek için bu kampanyayı düzenlediklerini ifade etti.

Öztürk, “kök hücre ilik kampanyamız, bildiğiniz üzere kış aylarında kan bağışlarında ilik nakillerde biraz düşüş oluyor. Bu sebeple bu aylarda birazcık daha vites yükseltiyoruz. Daha da ağırlık veriyoruz. Bunun sebebi ise stoklarımız. Biliyorsunuz bir kanın 50 günlük stoklama zamanı var. O yüzden devamlı stoklarımızı doluluk oranında tutmamız lazım.” şeklinde konuştu.