Akçakoca'da köpekleri zehirlediler | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Akçakoca’da köpekleri zehirlediler

Bu haber 17 Mart 2017 - 13:01 'de eklendi ve 77 kez görüntülendi.

Akçakoca Kapkirli mahallesinde bulunan köpeklerin zehirlendiğini haber alan basın mensupları, ölen ve ölmekte olan çok sayıda köpekle karşılaştılar.

Mahalle sakinlerinin haber verdiği zehirleme vakasının kimler tarafından yapıldığını gören olmamakla birlikte, haber verilen belediye veterineri ve ekip arkadaşlarının müdahalesiyle, ölümün eşiğinde olan birkaç köpek hayata döndürüldü.

Mahalle sakinlerinden olan Hilmi Şen, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kendisinin de köpeğinin zehirlendiğini ve kendi imkanlarıyla ilaç vererek, 3 yavrusu bulunan köpeğini ölümden kurtardığını söyledi.

Basın mensuplarının belediye veterineri Ufuk Göktaş’a haber vermesiyle belediye ekipleri anında olay yerine geldi. Daha sonra veteriner Göktaş tarafından yapılan açıklamada, köpeklerin birinin ölmüş olduğundan bir şey yapılamadığını, fakat diğer köpeklere ilk müdahaleleri yapılarak hayata döndürüldüğü söylendi.

Köpeklerin ölüm biçimiyle ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan köpek sahibi mahalleliler, muhtemelen hayvanlara zehirli köfte verildiğini, benzer katliamların bu günlerde farklı bölgelerde de hayata geçirilmek isteneceğini, bu konuda yetkililerin daha tedbirli olmaları gerektiğini ifade ettiler.