AKÇAKOCA'DA MUHTEŞEM TÜRKÜ GECESİ | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

AKÇAKOCA’DA MUHTEŞEM TÜRKÜ GECESİ

Bu haber 15 Mayıs 2018 - 13:25 'de eklendi ve 85 kez görüntülendi.

Akçakoca Belediyesi Kent Konseyi Türk Halk Müziği Grubu tarafından dün gece mükemmel bir icra ile gerçekleştirilen ‘Bahar Konseri’ yüzlerce kişi tarafından izlendi.

Akçakoca Halk Eğitim Merkezi müdürlüğü bünyesindeki müzik kursu kapsamında çalışmalarını tamamlayan Akçakoca Belediyesi Kent Konseyi THM Grubu, 25 kişiden oluşan korosu ve 9 kişilik saz ekibi ile Sosyal Bilimler Tarih Öğretmeni Ali Semih Demirci yönetiminde Ak Resort otelinde sahne aldı.

Halk Müziği Korosu, ülkenin dört bir yanından derlenmiş önemli bestecilerin seçkin eserlerini mükemmel bir şekilde yorumlayarak, salonu dolduran yüzlerce müziksevere keyifli bir gece yaşattılar.

Beyhan Demirci’nin özenle seçmiş olduğu repliklerle sunduğu geceye Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ve Eşi Nilay Koyuncu Yemenici, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Yalılı, Kurum Müdürleri, Siyasi parti yöneticilerinin yanı sıra 500’ü aşkın türkü dostu katıldı.

İzleyicilerin beğeniyle izlediği ve yer yer coşkuyla alkışladığı konserin finalinde okunan türküye salondaki tüm izleyiciler eşlik ederken, muhteşem türkü gecesi ayakta alkışlarla sona erdi.