AKÇAKOCA'DA UĞUR MUMCU'YU ANMA ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

AKÇAKOCA’DA UĞUR MUMCU’YU ANMA ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Bu haber 24 Ocak 2018 - 23:37 'de eklendi ve 105 kez görüntülendi.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Akçakoca Şubesi tarafından düzenlenen bir etkinlikle, 24 Ocak 1993 yılında arabasına yerleştirilen bomba sonucunda hayatını kaybeden gazeteci-Yazar Uğur Mumcu ölümünün 25. yılında anıldı.

Saat 19.00’da Akçakoca Öğretmenevi konferans salonunda düzenlenen etkinliğe, ADD üyelerinin yanı sıra, farklı toplumsal ve siyasal kesimlerden 150’ye yakın izleyici katıldı. 

Siyasi partilerden CHP İlçe Başkanı Ömer Başar ve İyi Parti İlçe başkanı Behçet Alkan Lokum yönetim kurulu üyeleri ile birlikte katılırken, etkinliğin sunumunu CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Kübra Karakış yaptı.

Etkinlikte bir konuşma yapan ADD Başkanı Şahin Soylu, Uğur Mumcu’nun ödünsüz bir Atatürkçü olduğu için, emperyalizme ve sömürüye karşı olduğu için, bölücülere ve tarikatlara karşı olduğu için, devrimci, ilerici ve laiklikten yana olduğu için, ekmeğinize ve bağımsızlığınıza sahip çıkın dediği için vurulduğunu söyledi. 

Daha sonra emekli öğretmen ve gazeteci Özdal Alas, Uğur Mumcu’nun ”sesleniş” isimli şiirini okudu.

ADD yönetim kurulu üyesi Mustafa Erçek ve Nurol Badanoz’un okuduğu şiirler ile Sıtkı Şengün ve Nermin alpay’ın konuşmalarıyla devam eden etkinlikte Mumcu’yu anlatan belgesellere de yer verildi.

Etkinliğin sonunda Mustafa Erçek’in bağlama eşliğinde söylediği türkülere izleyiciler de hep bir ağızdan eşlik etti.