AKÇAKOCA'DAN DİYARBAKIR'A GÖNÜL KÖPRÜSÜ | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

AKÇAKOCA’DAN DİYARBAKIR’A GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Bu haber 11 Haziran 2018 - 10:52 'de eklendi ve 83 kez görüntülendi.

Akçakoca Cumhuriyet İlkokulu 3/B sınıfı  öğrencileri  öğretmenleri, Müjgan Erdoğan önderliğinde  sosyal sorumluluk anlayışıyla alkışlanacak örnek bir davranışa imza attılar.

Sosyal medya üzerinden Diyarbakır’ın Sur ilçesi Kumrucuk Köyü öğretmeninin, öğrenciler ve okulla ilgili paylaşımları Müjgan öğretmenin dikkatini çekti.

Sonrasında kurulan iletişim sonucunda Kumrucuk Köyü İlkokulunda okuyan 25  öğrenciye  hikaye kitapları  ve bazı ders araç – gereçleri ulaştırıldı.

Kumrucuk Köyü İlkokulu öğretmeni ile iletişime geçilerek hikaye kitabı gönderme isteği iletildi. Olumlu cevap alınmasıyla süreç başladı.

Müjgan öğretmenin konuyu veli toplantısında paylaşması, öğrenci velilerinin kitap yanında Akçakoca’nın simgesi fındık ve başka hediyeleri de gönderme fikrini ortay çıkardı.

Hazırlıklar sonunda hikaye kitapları ve fındığa ek olarak her öğrencinin adının yazılı olduğu ahşap süs kalemlerinin de eklendiği hediye paketi oluşturuldu.

Büyük bir mutluluk ve özveri ile öğrencilerin hazırlığında yer aldığı hediye paketleri,  gönül köprüsünün kurulduğu Kumrucuk’ta okuyan 25 minik öğrenciyle buluşturuldu.