AKÇAKOCALI DİP AVCISI DEV LEVREK YAKALADI… KENDİ REKORUNU KIRDI | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

AKÇAKOCALI DİP AVCISI DEV LEVREK YAKALADI… KENDİ REKORUNU KIRDI

Bu haber 07 Ekim 2020 - 16:39 'de eklendi ve 4.629 kez görüntülendi.

Yıllardır Akçakoca’da zıpkınla dalış yapan Gürkan Gürbüz tam sekiz kiloluk dev bir levrek avladı.

Akçakoca Belediyesi Umut Işığı Biriminde Görevli olan, boş zamanlarında hobi olarak zıpkınla balık avcılığı yapan Gürkan Gürbüz, bugün dalış yaptığı Akçakoca sahillerinde tam sekiz kilo ağırlığında olan yaklaşık bir metre boyunda bir levrek avlayarak kendi rekorunu kırdı.

Karadeniz’in en lezzetli balığı levrek ve eşkina türü balıklar avlayan Gürkan Gürbüz bu irilikte hiç balık vurmadığını belirterek, “ İlk kez bu ağırlıkta bir levrek vurdum. Müthiş bir mücadele oldu. Beni bayağı zorladı“ dedi.

17 yıldır dalış yaptığına dikkat çeken Gürbüz, kendisi için yeni bir rekor olduğunu belirterek “İzinli günlerimi genellikle suyun altında geçiriyorum. Yine iyi bir av için Bismillah diyerek dalış yaptım. Amacım büyük bir balık değildi. Çünkü daldığımız alanda normal irilikte balıklar bulunuyor. Tam hedef belirleme safhasına girmiştim ki dev bir levrekle karşılaştım. Zıpkının tetiğine bastım. Balık kısa süre beni uğraştırdı. Her zaman bu büyüklükte balıklar avlayamıyoruz. Daha küçük bir av için dalış yapmıştım, neye niyet neye kısmet!” dedi.

 

 

 

 

 

 

.