Akçakocalı işadamından Dünya'nın dört bir yanına makine ihracatı | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Akçakocalı işadamından Dünya’nın dört bir yanına makine ihracatı

Bu haber 31 Ağustos 2020 - 12:29 'de eklendi ve 14.019 kez görüntülendi.

Akçakocalı işadamı Murat Biriktir, dünyanın birçok ülkesine yaptığı ihracatla göz doldururken, Biriktir’in Kocaeli’de ürettiği makinelerin yanı sıra, Akçakoca’ya da yeni üretim tesisi kurdurtarak ilçe gençlerini istihdam edeceği öğrenildi.

Siyasetçi kimliğine de sahip olan işadamı Biriktir,  İYİ Parti’den Akçakoca Belediyesi meclis üyesi olarak görev yürütüyor.

Yıllardır mühendis olarak birçok çelik işleme fabrikasında üretim ve yönetim departmanlarında görev alan Murat Biriktir, son yıllarda kendi kurduğu şirketiyle çelik boru ve profil üreterek ihraç ediyor.

Son dönemde Kocaeli’de bulunan üretim tesisinde mamul ürün üretmenin yanı sıra, profil üretim hattı üretmeye başlayan tecrübeli işadamı Biriktir, geçtiğimiz hafta içinde tamamlanan üretim kompleksini Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmek üzere yükleme çalışmalarını başlattı.

Metal işleyen tesisleri üretmeye başlayan Murat Biriktir, başarılı grafiğiyle Akçakoca’nın gurur simgesi haline gelirken, üretim tesisinin bazı aşamalarını Akçakoca’ya kaydırmayı düşünen Biriktir, ilçe gençlerini istihdam etmek için projeler hazırlıyor.

Murat Biriktir’in hali hazırda ihracat yaptığı ülkeler ise şunlar:

 • *Bangladeş
  *Nijerya
  *Azerbaycan
  *Filistin
  *Portekiz
  *Ukrayna ve
 • *ABD Shikago

 

 

 

 

.

bahçelievler medyum