AKÇAKOCALI ORDULULAR DERNEK KURMA GİRİŞİMLERİNE BAŞLADI | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

AKÇAKOCALI ORDULULAR DERNEK KURMA GİRİŞİMLERİNE BAŞLADI

Bu haber 23 Aralık 2018 - 16:38 'de eklendi ve 64 kez görüntülendi.

Akçakoca’da yaşayan Ordu kökenli vatandaşlar, bir dernek çatısı altında bir araya gelmek üzere girişimlere başladılar.

Dernek kurma girişimleri Seyit Muhammedhan Biriktir ve Tarık Cingirt tarafından yürütülen çalışmaların ilki  bugün yapılan kahvaltılı toplantı ile ete kemiğe büründü.

Akçakoca nüfusunun geneli içerisinde oldukça hatırlı bir oran tutan Orduluların gençleri, bugünkü toplantıda kurulacak dernek fikri üzerine istişarede bulundular.

Hazırlık toplantısı olmasına rağmen oldukça kalabalık bir gençlik grubu tarafından gerçekleşen toplantı sonunda, temek konularda prensip anlaşması oluşurken, derneğin isminin ne olacağı ve kurucu yönetim kurulunda kimlerin yer alacağı ise iki hafta içinde netleşecek.

Ordulu gençlerin yaptıkları dernekleşme toplantısının verimli geçtiğini belirtilirken, kurucu girişimcilerin önümüzdeki günlerde Ordulu yaşlı ve kanaat sahibi kesimlerle de bir araya gelerek dernek fikrini istişare edecekleri öğrenildi.

Ordulular derneğinin yönetim kadrosu ise bazı özellikleriyle belli oldu. Dernek yönetiminde gençlere yer verileceği, 40 yaş üzerinde yönetici olmayacağı prensip olarak kabul edilirken, yönetim şemasında farklı mahalle ve köy temsilciliklerine yer verilerek adil bir temsiliyet oluşturulacağı bilgisine ulaşıldı.