Akçakoca'nın Minibüsçü Esnafını Koruyan Kararı Birlikte Aldılar | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Akçakoca’nın Minibüsçü Esnafını Koruyan Kararı Birlikte Aldılar

Bu haber 06 Ağustos 2017 - 14:22 'de eklendi ve 81 kez görüntülendi.

Düzce ili ve ilçelerinde S plaka ile yolcu ve servis taşımacılığı yapan kişilerin haklarını korumak ve özellikle korsan taşımacılığı önlemek amacıyla Düzce belediyesinin hazırladığı yönetmelik hayata geçince, Akçakoca’nın minibüs esnafını koruyan hamle belediye meclisinden geldi.

Yılbaşından itibaren tahdit uygulamasına geçerek S plaka sayısını 90’la sınırlı tutan Belediye meclisi, il genelinde geçerli olan S plakalı yabancı hak yararlanıcılarının Akçakoca’daki ihalelere girmesini zorlaştıran bir karara imza attılar.

İlçe dışından Akçakoca’nın taşıma ihalelerine girmek isteyenlerin elini zorlaştırmak ve ilçe esnafının çıkarlarını kollamak adına, S plaka tescilini Akçakoca İlçe Emniyetinde yapmış olmayanlarının ihalelerde önünü kesen kararı Akçakoca Belediye Meclisinin tüm üyeleri oy birliğiyle karar altına aldılar.

Bu karar uyarınca ilçe dışından gelmesi muhtemel esnaflar, Akçakoca belediyesine başvurduklarında, belediyenin kendilerinden isteyeceği S plakanın Akçakoca İlçe Emniyet Müdürlüğünden tescil edilmiş olma şartını yerine getiremeyecek ve Akçakocalı esnafın işini elinden alamayacak.