Akçakoca'nın Siyaset Tarihinde Onun Rekorunu Kıran Yok | Akcakoca Gazetesi

SON DAKİKA

Akçakoca’nın Siyaset Tarihinde Onun Rekorunu Kıran Yok

Bu haber 16 Kasım 2017 - 17:13 'de eklendi ve 124 kez görüntülendi.

Akçakoca siyasetinde uzun yıllar görev yapmış bir isim olan Yücel Orhan’ın kırdığı rekorun üzerine çıkabilen ikinci bir siyasetçi henüz görülmedi.

Milli Görüş davasının yılmaz savunucularından olan Orhan, Refah Partisi ile başladığı siyaset serüvenini Ak Parti ile devam ettiriyor.

Deneyimli siyasetçi ve Mali müşavir Yücel Orhan, siyasetin yanı sıra meslek hayatında da oldukça başarılı bir isim ve çocuklarının  eğitimi konusunda hiç bir özveriden kaçınmayan ender bir şahsiyet. Yücel Orhan’ın oğlu Doğukan Orhan da Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde Cumhuriyet savcısı olarak halihazırda adalet hizmeti veriyor.

Eski başkanlardan Erol Solak’ın belediye başkanlığı döneminde (1999-2004) Fazilet partisinden belediye meclisi üyesi olan Yücel Orhan, Ak partinin 2004 – 2009 ve 2009-2014 dönemlerinde de belediye meclisi üyeliklerine devam etti.

3 dönem üst üste belediye meclisi üyesi oldu

Akçakoca’da 3 dönem üst üste belediye meclis üyeliği yapmış tek isim olma ünvanına sahip olan Yücel Orhan’ın bu rekoruna erişebilen ikinci bir siyasetçi ise henüz çıkmadı.

7 yıl aralıksız daimi encümenlik yaptı

3 dönem üst üste belediye meclisinde görev yapan Yücel Orhan’ın bir başka rekoru ise 7 yıl boyunca daimi encümen olarak görev alması.

Bu rekoruna da Akçakoca tarihinde erişebilen ikinci bir siyasetçi görülmezken, özellikle muhafelette iken bile daimi encümen seçilmesi nedeniyle bu rekorunun kırılması imkansız gibi görünüyor.